Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Сирії загинули десятки російських солдатів замість "офіційних" 11 - The Daily Beast

Втрати несуть бійці неіснуючої де-юре приватної військової компанії.

"Офіційно" у Сирії загинуло 11 російських солдатів, але насправді їх набагато більше, пише Кетрін Фітцпатрік в статті "Скільки російських солдатів загинуло в Сирії?", опублікованій на сайті видання The Daily Beast.

З тих пір, як 30 вересня 2015 року Росія почала бомбардування в Сирії, міністерство оборони Росії підтвердило смерті, принаймні, 12 російських солдатів, але незалежні журналісти і блогери знайшли докази ще декількох смертей і виявили повідомлення про десятки убитих, яких уряд не визнає.

На війні в Україні Кремль робить вигляд, що в боях вмирають місцеві сепаратисти, незважаючи на повідомлення про загибель сотень російських солдатів, а в Сирії смерті визнають і солдатів вшановують як героїв, вони отримують посмертні нагороди.

Але Кремль обережно описує обставини їх смерті, солдати не гинуть в самому бою, оскільки офіційно там немає російських сил. Замість цього уряд повідомляє, що вони героїчно пожертвували своїм життям, коли охороняли конвої гуманітарної допомоги, направляли удари сирійських ВПС або вели "переговори" між різними фракціями через створений Росією Центр примирення ворогуючих сторін.

ВідеоУ Сирії зруйнували російську авіабазу поблизу поселення Тіяс

11 ОФІЦІЙНО ЗАГИБЛИХ

Нижче наведено підтверджений список російських солдатів, які загинули в Сирії; один, за повідомленнями, наклав на себе руки, дев'ять були вбиті "під час виконання військових завдань" і два - під час аварії вертольота.

1. Вадим Костенко, солдат 960-го штурмового полку 1-ї змішаної дивізії ВПС, за повідомленнями, наклав на себе руки на повітряній базі Хмеймім 24 жовтня 2015 року. Чиновники стверджували, що він був пригнічений через розрив з дівчиною, але його сім'я, яка часто з ним спілкувалася, в тому числі і в день його смерті, заперечує таке пояснення. Неназваний друг Костенко сказав блогеру Руслану Левієву з Conflict Intelligence Team (команда з розслідування військових конфліктів (CIT), що ввечері, перед смертю Костенко на базі був помічений дим; в цьому ж інциденті загинули ще приблизно дев'ять солдатів.

2. У листопаді 2015 Федір Журавльов, офіцер спецпризначенняу, за повідомленнями CIT, що служив в російській військовій розвідці (ГРУ) влітку 2014 року, брав участь в "наведенні високоточної зброї стратегічної авіації", розповіло "високопоставлене джерело в міністерстві оборони". 17 березня 2016 року президент Росії Володимир Путін зустрівся з чотирма солдатськими вдовами; Юлія Журавльова, вдова Федора, була серед них.

3. 24 листопада, Олег Пєшков, пілот Су-24М, збитого турецького винищувачем, був убитий після того, як катапультувався з літака. Його тіло прокололи 8 куль. Його вдова також була серед тих, хто зустрічався з Путіним в березні 2016 року.

4. У той же день, Олександр Позиніч, солдат морської піхоти, був убитий під час операції з порятунку другого пілота Пєшкова.

5. У лютому 2016 військовий радник Іван Черемісін був поранений під час нападу на сирійський навчальний центр, згодом він помер. Відео, опубліковане Вільною сирійською армією, показує, що по групі військовослужбовців в західній провінції Латакія вдарили протитанкової ракетою TOW американського виробництва. Черемісін, ймовірно, був одним з тих, хто загинув у цій атаці.

6. 17 березня 2016 року, Олександр Прохоренко, лейтенант спецпризначення, був убитий поблизу Пальміри. Російські військові визнали, що офіцер був убитий під час спроби повторного захоплення Пальміри, але спершу не повідомляли його ім'я. Курдські бойовики заявили, що вели переговори з ІДІЛ, щоб повернути його тіло російській армії. Його тіло привезли додому в Росію 29 квітня 2016 року, він отримав нагороду від президента Путіна посмертно. Казали, що Прохоренка оточили бойовики, коли він направляв російські повітряні удари в районі міста Тадмор. У міністерстві оборони сказали, що він направив повітряний удар на себе, щоб захистити своїх товаришів. Однак, ІДІЛ опублікувало відео тіла Прохоренка і обладнання, яке дозволяє спростувати таку версію.

Фотогалерея Російські солдати, яких "немає у Сирії", масово постять фотографії звідти (5 фото)

7. У квітні Андрій Окладников був убитий унаслідок падіння вертольота, за повідомленнями, над територією повстанців за межами Хомса; російські військові чиновники заявили, що вертоліт не збивали.

8. Віктор Панков загинув в той ж час в аварії вертольота.

9. Антон Єригін, який супроводжував транспортні засоби з російського Центру примирення ворогуючих сторін, був поранений, коли колона потрапила під обстріл бойовиків. Він був нагороджений посмертно.

10. 15 червня Андрій Тимошенков був поранений в Хомсі, коли охороняв гуманітарний конвой російського Центру примирення ворогуючих сторін в Сирії. Згодом він помер від отриманих поранень. Кажуть, що він завадив смертнику направити повний вибухівки автомобіль в район, де цивільне населення отримує гуманітарну допомогу.

11. 16 червня був убитий Михайло Широкопояс, 35-річний артилерист з села Серишево. У місцевій пресі з'явилися повідомлення його смерть в Сирії, але потім їх прибрали. Пізніше національні засоби масової інформації повідомили, що міністерство оборони Росії підтвердило його смерть.

ІНШІ ЗАГИБЛІ

На додаток до цих 11 підтверджених смертей, незалежні засоби масової інформації і блогери виявили інших убитих в Сирії.

Вадим Тумаков, солдат з Оренбурга, за повідомленнями, з внутрішніх військ МВС, загинув "за невідомих обставинх". Василь Панченков, керівник прес-служби внутрішніх військ сказав, що Тумаков служив у військах в якості кухаря і офіцера постачання підрозділу спецпризначення "Витязь" в 2002-2004 рр. Після закінчення терміну служби він був демобілізований, ніяких інших записів про його службі немає.

Але місцевий новинний сайт Orenday повідомив, що Вадим Тумаков із Соль-Ілецька був убитий в бою за "звільнення Сирії від терористів ІДІЛ", другий уродженець Оренбурга загинув там же (першим був Олександр Прохоренко).

РОСІЙСЬКІ НАЙМАНЦІ У СИРІЇ

У березні новинний сайт Санкт-Петербурга Fontanka.ru опублікував статтю про найманців в російських війнах, яка стверджує, що втрати Росії в Сирії "обчислюються в десятках". Її автор - колишній співробітник поліції і консультант з безпеки Денис Коротков. Раніше Фонтанка публікувала численні статті про найманців в Слов'янському корпусі, приватній військовій компанії (ПВК), створеній у 2013 році. Багато бійців Слов'янського корпусу пізніше приєдналися до іншої ПВК під назвою "Вагнер", названої так на честь відомого діяча, компанія відома прихильністю ідеології Третього рейху, воювала в Україні, а також в Сирії.

Фотогалерея Російські війська у Сирії діють за тим же сценарієм, що і в Україні - Bellingcat (3 фото)

У минулому році Фонтанка повідомляла про те, що бійці підрозділу Вагнера, які воювали на сході України, були перекинуті в Сирію. Коротков зміг знайти подробиці про трьох найманців, убитих в Сирії, але він вважає, що загиблих більше.

Міноборони Росії не повідомляло про смертях цих бійців, тому що вони формально не є частиною збройних сил, хоча Коротков виявив, що деякі з них отримали медалі. Президент Володимир Путін видав секретні укази, щоб посмертно нагороджувати найманців, які загинули в Сирії.

51-річний Сергій Чупов, майор запасу, псевдонім "Чуб" або "Чупа", був заступником командира з бойової підготовки. Він був убитий за межами Дамаска. CIT і служба новин РБК також повідомляли про його смерть.

Чупов служив в Афганістані і в Чечні під час двох воєн, перед відходом у відставку він був переведений в 46-у бригаду внутрішніх військ МВС. Потім він повернувся, щоб воювати в Сирії, хоча його вдова і представники Кремля заперечують, що він там був.

CIT вважає, що він міг повернутися як офіцер спецслужб або "парламентер", можливо, його навіть перерозподілили в збройні сили. Але Коротков говорить, що він приєднався до Вагнера в травні 2014 року і переїхав до Ростова, а потім в село Веселе, де розташовувалася тренувальна база Вагнера з підготовки російських бійців для війни в Україні (пізніше база була перенесена в Молькіно, Краснодарський край).

На надгробку значиться, що Чупов був убитий 8 лютого 2016 року, але за деякими повідомленнями, він був убитий в січні. Джерело повідомило Короткову, що в Молькіно приїжджав сивий літній чоловік у шкіряній офіцерської куртці, співробітник ФСБ, щонайменше, в званні генерал-майора, він вручав медалі, деякі з них - посмертно. Фонтанка спочатку не повірила в це, але потім вони отримали документи, що підтверджують наявність нагород - посмертні нагородні карти з підписом Путіна.

Фотогалерея РФ замовила 10 тисяч медалей для учасників війни в Сирії (4 фото)

38-річний Максим Колганов, донський козак з села Жигулівське, був убитий 3 лютого 2016 року "під час виконання бойового завдання", повідомляється на місцевому інтернет-форумі козаків.

Наскільки вдалося дізнатися Фонтанці, Колганов теж служив в Вагнера, як навідник і оператор БМП (бойова машина піхоти) поблизу Латакії. Його армійські приятелі надали його фотографії в Латакії.

Інший найманець, з позивним "Шланг", чиє ім'я невідоме, ймовірно, присутній на фотографії бійців Вагнера в Донецькому регіоні. Він був убитий пізніше в середині грудня 2015 року. Він підірвався на протипіхотній міні, коли повертався з розвідувальної місії з групою з 7 інших бійців.

З 93 чоловіків, відправлених до Сирії, в грудні 2015 роки тільки третина повернулася живими і здоровими, повідомляють джерела Короткова. Вони не знайшли інших імен, крім тих трьох. Докази смертей важко було знайти, тому що солдати гинули, в основному, в січні і лютому в боях за Пальміру, і тому що навіть ті, хто служив в одному взводі, не завжди знали справжні імена один одного.

Томас Гроув, кореспондент The Wall Street Journal, який брав інтерв'ю у Короткова, зазначив, що Коротков - єдиний журналіст, який написав про Вагнера; жоден з членів самого Вагнера не став говорити з Гроувом. Але сам він також знайшов три інших джерела, які повідомили, що "вісім або дев'ять" найманців з Вагнера були вбиті в жовтні 2015 року, коли мінометний постріл вдарив по їх базі в Західній Сирії.

ВідеоРосійська авіація скидає касетні бомби на сирійських повстанців

Одне з джерел - чиновник, за офіційними повідомленнями, "наближений до міноборони Росії", сказав, що в підрозділ Вагнера входило 1000 осіб, їм поставляли танки Т-90 і гаубиці. Інше джерело - Іван Коновалов, директор московського аналітичного центру безпеки і консультант законодавців, які намагаються легалізувати військових найманців, які в даний час працюють в сірій зоні права. Коновалов і чиновник повідомили, що вбиті найманці спочатку були членами Слов'янського корпусу, який раніше служив в Сирії і був розформований, але потім повернувся в Сирію з Вагнером.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАГИБЕЛЬ ВІЙСЬКОВИХ - ТАЄМНИЦЯ

У травні 2015 року Путін прийняв постанову, згідно з якою розголошення інформації про загибель російських військовослужбовців за кордоном - це кримінальний злочин; незважаючи на судовий розгляд, ініційоване незалежними юристами і журналістами проти цього заходу, указ був залишений без змін Конституційним Судом Російської Федерації. Ще до цього журналісти, блогери та активісти, які намагалися вистежити повідомлення про загибель російських солдатів в Україні в соціальних медіа, стикалися з погрозами і навіть побиттям. Родичів солдат попереджали, що вони можуть втратити допомоги, якщо будуть говорити з представниками ЗМІ. Ці репресії практично поклали край повідомленнями про жертви війни в засобах масової інформації.

Кремль був більш відвертим у питанні смертей в Сирії, тому що присутність військово-повітряних сил Росії в Сирії офіційно визнано, так само як нібито бомбардування оплотів ІДІЛ, яка, по суті, є прикриттям для знищення опозиційних сил, які виступають проти президента Сирії Башара аль-Асада. Смерті і посмертні церемонії нагородження навіть є частиною патріотичної пропаганди Кремля, яка підживлює війну.

Але туманний світ найманців російська армія визнати не може, тому що поки вони поза законом. І Росія, ймовірно, вважала за краще б все залишити, як є, щоб в Сирії у неї було якомога більше можливостей для "правдоподібного заперечення".

Фотогалерея У Сирії загинув ще один російський спецназівець (14 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції