В скандальній помилці ведучого "Міс Всесвіт 2015" звинуватили поганий дизайн картки з результатами

Візуальний дизайн картки справді приводить до розуміння того, що переможцем є представниця Колумбії.

Інтернет-користувачам достатньо було 15 хвилин, щоб відреагувати на скандальну обмовку Стіва Харві на конкурсі "Міс Всесвіт 2015". Більшість приписали помилку виключно йому. Юзери навіть почали жартувати, що він сліпий або просто не вміє читати. Але думки їх дещо розділилися. Так, американський блогер Йосія Талліс наводить слова легендарного вченого в сфері дизайну Дона Нормана: "... З мого досвіду, помилка людини, як правило, є результатом поганого дизайну: це має називатися системною помилкою. Люди помиляються постійно - це є невід'ємною частиною нашої природи. Конструкція системи повинна враховувати це. Звинувачувати конкретну особу зручно, але чому система була створена таким чином, що дія лише однієї людини може призвести до чогось поганого? Ще гірше, коли обвинувачують людину без бачення кореня проблеми, того, що є її причиною. Подібна помилка, ймовірно, буде повторюватися кимось ще не один раз".

Розуміючи це, давайте поглянемо на картку з результатами голосування, яка була у Стіва Харві.

 

картка
Картка з результатами голосування

Очевидно, що ця картка має поганий дизайн. Насправді, багато хто б зробив би ту ж помилку, що й Стів Харві. Напис "перший учасник" одразу розуміється як той, що посів перше місце. Візуальний дизайн справді приводить до розуміння того, що Колумбія є переможцем. 

При цьому реальний переможець - Філіппіни, друкується внизу. В такому місці, куди читач буде дивитися в останню чергу.

Нагадаємо, що у Лас-Вегасі відбувся фінал конкурсу краси "Міс Всесвіт 2015", де ведучий перепереплутав ім'я переможниці і випадково назвав представницю Колумбії, 21-річну Аріадну Гутьєррес Аревало. Перемогу у конкурсі здобула представниця Філіппін, 26-річна Піа Алонсо Вурцбах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: