В Сомалі викрали двох французів - агентів спецслужб

Озброєні бойовики прорвалися до готелю в Могадішо, звідки викрали двох громадян Франції та відвезли їх в невідомому напрямку.

Вранці 14 липня в сомалійській столиці Могадішо бойовики викрали двох агентів французьких спецслужб.

Раніше повідомлялося, що викрадені працюють журналістами. Але, за даними чиновників, чоловіки прибули в Сомалі дев'ять днів тому на запрошення міністерства безпеки (до речі, сам міністр безпеки Сомалі загинув під час теракту на початку червня).

Вони займалися навчанням працівників розвідки. Імена французів не уточнюються.

Ці дані підтвердило і МЗС Франції. За інформацією Парижа, двоє французьких громадян перебували в Сомалі з офіційною місією з наданню допомоги уряду. А у вівторок вранці їх викрали озброєні люди.

"Вони надавали федеральному перехідному уряду на чолі з президентом Шарифом Шейхом Ахмедом сприяння в області безпеки", - йдеться в комюніке французького зовнішньополітичного відомства.

На думку співробітників правоохоронних органів, викрадання було ретельно сплановане. Приблизно 10-12 озброєних людей прибули до будівлі готелю Sahafi в Могадішо на двох автомобілях. Бойовики увірвалися в готель, роззброїли охорону, пробилися до номерів та захопили і забрали із собою двох французів. Викрадачі видавали себе за представників офіційних силових структур.

Версія про те, що викрадені є журналістами, була поширена менеджером Sahafi Мохамедом Мохамудом. Він сказав, що французи назвали себе працівниками ЗМІ при реєстрації. Крім того, даний готель користується особливою популярністю саме серед журналістів. Сама назва "Sahafi" на арабській мові означає "журналіст".

Викрадення іноземців в Сомалі стаються досить часто. З 1991 року в країні не існує стійкого уряду. Наразі президентом країни є помірний ісламіст Шейх Шариф Ахмед. Його прагнуть повалити бойовики з угрупування "Аль-Шабаб" і деяких інших радикальних організацій. Влада контролює лише частину центрального району країни, але теж не повністю.

Читайте також:

В полон до сомалійських піратів потрапила 24-річна морячка

Чотирьом сомалійцям відрубали руки і ноги за крадіжку телефонів

У Сомалі введено надзвичайний стан

В результаті теракту загинув міністр безпеки Сомалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: