В США пацієнту пересадили одразу дві руки і обличчя від донора
Його операція вважається першою успішною.

Американські медики провели унікальну операцію - пацієнту одночасно пересадили донорські руки та обличчя. Це лише третє таке хірургічне втручання у світі. І перше – успішне.
Про це йдеться в ТСН.16.45.
У свої 19 років Джо заснув за кермом після нічної зміни на роботі. Його машина перекинулась і спалахнула. Водій сусіднього авто встиг витягти хлопця до того, як машина підірвалась, однак, Джо зазнав сильних опіків і на кілька місяців опинився в медичній комі. «Вони ампутували мої пальці, а моє обличчя було обпечене, і замість очей були щілини. Це було, як дивитися крізь дротяну огорожу», - пригадує юнак.
Йому провели два десятки операцій і трансплантацій шкіри, однак, відновити зір і руки так і не змогли. Тоді медики вирішили шукати донора для пересадки. Вони підрахували, що шанс Джо знайти людину, чиї тканини суміщалися би з його імунною системою, лише 6%. Ба більше - поки шукали донора, правила гри в медичній системі змінила пандемія. «Нам довелося скоротити кількість людей, що брали участь у відпрацюванні. Тож це не лише ускладнило пошук донора, а й змусило нашу команду з усіх сил тренуватися і практикуватися для операції», - розповідає голова відділення пластичної хірургії Едуардо Родрігес
Донора знайшли в серпні і вже за кілька днів Джо опинився в операційній. Йому ампутували і пересадили руки, а нерви, сухожилля і кровоносні судини з'єднали тонкими як волосина швами. А потім - пересадили тканини обличчя. На щастя, донорські органи прижилися.
Ця операція - стала лише третьою такою в світі. Під час першої - пацієнт помер від ускладнень. Після другої - пацієнтці зрештою довелось ампутувати пересаджені тканини. Утім, лікування Джо медики вважають успішним. «Той факт, що пацієнт за пів року починає користуватися руками і добре почувається - це величезний успіх, перший у своєму роді», - каже лікар Джона.
Тепер щодня юнак по кілька годин присвячує терапії. Учиться рухати руками і тренує міміку обличчя. Нині він уже може відчувати холод у пересаджених кінцівках і часто прибирає з обличчя неслухняне пасмо волосся. Він може вдягатись і їсти, грає зі своїм собакою та навіть потроху повертається до занять спортом. Утім, ліки, які мають не дати відторгнутися донорським тканинам, йому доведеться приймати все життя. Навіть попри те, що вони роблять Джо уразливим до вірусних та бактеріальних інфекцій.