В США розстріляють злочинця вперше за 14 років

Вперше за 14 років, у США розстріляють засудженого до страти злочинця, що в певній мірі за законодавством країни заборонено.

Ронні Лі Гарднер
Ронні Лі Гарднер
У США засудженего до страти американця Ронні Лі Гарднера розстріляють. Про такий метод страти злочинець попросив сам. Це буде перший розстріл у США за останні 14 років.

Наказ про приведення вироку у виконання підписав 23 квітня суддя з Юти Робін Різ. Перед підписанням він ще раз запитав у злочинця, який із методів страти він обирає.

Дата розстрілу Гарднера призначена на 18 червня, проте адвокат засудженого заявив, що подасть апеляцію.

Проте, на думку ЗМІ, він може звернутися до державної ради з умовно-дострокового звільнення з проханням пом'якшити вирок Гарднера і призначити йому довічне ув'язнення.

49-річний Гарднер убив адвоката в перестрілці під час спроби втечі з будівлі суду в 1985 році. Він став третім підсудним, засудженим до розстрілу з 1976 року, коли Верховний суд дозволив штатам вдаватися до смертної кари.

Найвідомішим розстрілом в історії США стала страта Гаррі Гілмора у 1977 році. Коли його запитали про останні слова перед тим, як розстрільна команда відкрила вогонь, він сказав "давайте приступимо". Його страту надихнула письменника Нормана Мейлера на роман "Пісня ката".

Зазанчимо, у США розстріл, що приводиться у виконання командою з п'яти чоловік, використовується вкрай рідко. Останній раз таким чином стратили Джона Елберт Тейлора в 1996 році. Тейлор був страчений за згвалтування і вбивство 11-річної дівчинки.

Варто відзначити, що в 2004 році законодавці заборонили застосовувати розстріл для страти злочинців, зробивши єдино можливим способом смертельну ін'єкцію. Однак ті, кому вирок був винесений до внесення поправок, як і раніше мають право обрати розстріл.

Нагадаємо, влада штату Огайо першою в США зважилася застосувати новий спосіб страти злочинця. З новим способом страта стала більш тривалою у часі - від уколу до зупинки серця проходить близько 10 хвилин. Але при цьому, на думку чиновників, більш гуманною - процедура не така болюча.

Чатайте також:

У Китаї стратили японця за контрабанду наркотиків

Росія не планує вводити смертну кару для терористів

80% українців підтримали введення смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: