В світі буде альтернатива НАТО?

Закордонні ЗМІ вважають, що ШОС може стати світовою альтернативою НАТО. Наразі дії організації викликають в Заходу побоювання.

Саміт ШОС
Lenta.ru
Учасники саміту ШОС.
Навчання Шанхайської організації співпраці та зустрічі глав держав-членів організації, які спочатку сприймалися Заходом з певним скептицизмом, наразі викликають більшу тривогу та ставлять питання, чи здатні Росія й інші члени ШОС скласти конкуренцію НАТО в світі.

Про це 16-17 серпня пишуть іноземні ЗМІ.

Зокрема, кореспондент британської газети The Times Броунен Меддокс відзначає, що антинатівське визначення організації містить зерно правди, і створення противаги НАТО стало набагато реальнішим, ніж рік тому. 

Саміт глав держав ШОС і присутність на ньому іранського президента по-справжньому налякали Захід. Як пише газета, Захід повинен серйозно звернути увагу на наступні питання: на обіцянку країн ШОС надавати допомогу Афганістану в боротьбі з наркоторгівлею; прохання на адресу Киргизстана вислати США з авіабази в Бішкеку; пропозицію про створення енергетичного клубу; роль Ірану в російсько-американських переговорах щодо ПРО. 

Як відзначає кореспондент, головне, на що повинні звернути увагу країни Заходу, це енергоресурси, оскільки військові навчання служать "показним прикриттям".

Газета Berliner Zeitung припускає, що ШОС може стати "новим блоком на Сході".

Шанхайська група володіє великим потенціалом. У зоні її впливу проживає чверть населення всієї земної кулі. Деякі з її членів, в першу чергу Росія та Казахстан, володіють величезними енергетичними ресурсами, а Китай є економічною державою, що зростає стрімкими темпами, з відповідними енергетичними потребами. 

Припущення про те, що у західного військового альянсу може з'явитися рівноправний супротивник в особі ШОС на Сході, схоже на правду, за умови, що його члени будуть здатні домовитися про загальну зовнішню та оборонну політику, вказує видання.

Цю ж тему продовжує Le Temps у статті під заголовком "Москва має намір перетворити Шанхайську групу на нове знаряддя проти НАТО".

Знайшовши силу завдяки своїй енергетичній потужності, Росія вже без жодних коливань йде наперекір здійсненню американських проектів. У столиці Киргизії Бішкеку Москва скористається проведенням саміту Шанхайської організації співпраці (ШОС), який відкривається сьогодні, щоб спробувати зробити з ШОС інструмент, який служитиме противагою НАТО. Беручи до уваги також той факт, що сили НАТО вже розташовуються не тільки в Європі, але задіяні й на афганському фронті, відзначає видання.

На саміті в Бішкеку Кремль має намір просувати кандидатуру Ірану, щоб підсилити ШОС і націлити її проти Сполучених Штатів. Стратегічний вибір, що викликає тривогу, якщо вірити Мурату Ломуліну. 

Цей вчений із французького Інституту міжнародних відносин роз'яснює в своїй статті, що в даному випадку йдеться про продовження доктрини Прімакова, названої іменем колишнього російського міністра закордонних справ, який "доклав зусиль до того, щоб в 1998-1999 році російська зовнішня політика була переорієнтована із заходу на схід і отримала антизахідний і антиамериканський характер". 

Російський науковець також відзначає, що залучення до організації Індії, Пакистану та Монголії сприятиме посиленню ШОС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: