В Таїланді відмінено надзвичайний стан

Уряд Таїланду виступає за мирний шлях врегулювання внутрішньополітичного конфлікту.

Прем'єр-міністр Таїланду Aпхизит Ветчачива з п'ятниці, 24 квітня, відмінив режим надзвичайного стану в Бангкоку.

Відміна режиму надзвичайного стану, за словами глави кабінету міністрів, повинна сприяти нормалізації політичної обстановки в країні. Aпхизит Ветчачива знов підкреслив, що уряд Таїланду виступає за мирний шлях врегулювання внутрішньополітичного конфлікту.

Режим надзвичайного положення був введений в столиці Таїланду - Бангкоку - 12 квітня 2009 року. До такого заходу уряд на чолі з Aпхизитом Ветчачивою вдався після того, як прихильники колишнього прем'єра Таксина Чинавата, скинутого в 2006 році в результаті військового перевороту, влаштували масові заворушення.

10 квітня протестуючі зірвали саміт АСЕАН в Паттайї, увірвавшись в будівлю, де засідали політики, внаслідок чого останніх довелося евакуювати на вертольоті. У Бангкоку демонстранти спробували прорватися до будівлі МВС Таїланду, а потім спробували захопити резиденцію уряду.

Після введення режиму надзвичайного стану в столицю Таїланду були введені війська, а для розгону демонстрантів застосована вогнепальна зброя.

Не дивлячись на те, що військовослужбовці стріляли в повітря, декілька демонстрантів одержали вогнепальні поранення. Не менше двох учасників акції протесту загинули. Всього в зіткненнях з поліцією і військовослужбовцями постраждали більше 100 демонстрантів. Поранення також одержали не менше 23 співробітників поліції.

13 квітня Aпхизит Ветчачива оголосив, що безлади в столиці повністю придушені й "ситуація знаходиться під повним контролем".

14 квітня лідери опозиції повідомили, що мають намір припинити акції протесту на невизначений час, щоб уникнути жертв. Цього ж дня стало відомо, що таїландській суд дав санкцію на арешт 14 лідерів опозиції, включаючи колишнього прем'єра Таксина Чинавата, що знаходиться за кордоном.

Читайте також:

Колишнього прем'єра Таїланду позбавили паспорта

Уряд Нікарагуа видав диппаспорт екс-прем'єру Таїланду

Суд постановив арештувати колишнього прем'єра Таїланду

Ватажки таїландських демонстрантів здалися поліції
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: