В Туреччині провели перехресну пересадку печінки між українською та турецькою сім'ями

Операція пройшла успішно.

Турецькі лікарі в Стамбулі провели операцію з перехресної пересадки печінки між українською та турецькою сім’ями.

Про це повідомляє видання Hurriyet Daily News.

Як зазначає видання, сім'я 39-річного українця Миколи Павліва намагалася провести операцію з трансплантації в Італії, після постановки діагнозу – цироз печінки у 2017 році, але через несумісність по крові родичі не змогли стати донорами.

Тим часом у Сулеймана Онала склалася схожа ситуація. 66-річному чоловіку потрібна була пересадки донорської печінки, але родичі не могли стати донорами з тієї ж причини.

В результаті розміщення даних потенційних донорів та реципієнтів у базі та проведення певних досліджень було з’ясовано, що дружина Павліва Лариса може бути донором для Сулемана Онала, а син останнього – Іззет може стати донором для Миколи Павліва.

Таким чином стамбульські лікарі одночасно провели операцію з трансплантації, яка закінчилася успішно. пацієнтів вже виписали з лікарні, а сім'ї підтримують між собою зв'язок через соціальні мережі.

Нагадаємо, що українські лікарі стали, другими в Європі, хто береться оперувати гіпертрофічну кардіоміопатію. Окрім України, такі операції проводять лише в Італії.

ВідеоУкраїнські кардіохірурги навчилися оперувати гіпертрофічну кардіоміопатію

Діагноз, від якого діти гинуть на фізкультурі , спортсмени - на тренуванні, дорослі посеред вулиці, причому усі вважали, що проблем з серцем у них не має. Медичною мовою він називається гіпертрофічна кардіоміопатія і це причина номер один раптової смерті у світі. Цю ваду навчилися оперувати українські кардіохірурги. Їх консультували італійські колеги. 

Українські кардіохірурги навчилися оперувати гіпертрофічну кардіоміопатію

Залиште свій коментар

Вибір редакції