В туристичному центрі Туреччини виявили американську ядерну зброю

Радник турецького Міноборони Танер Байток заявив про розміщення в Стамбулі 100 ракет з ядерними боєголовками.

Радник турецького Міноборони Танер Байток заявив, що у Стамбулі дислоковані американські ракети з ядерними боєголовками.

За словами Байтока, приблизно 100 ракет з ядерними боєголовками дислоковані не на військовій авіабазі Інджирлік біля міста Адана на сході країни, а безпосередньо в Стамбулі.

Байток стверджує, що ці ракети були доставлені до країни ще в роки холодної війни. Тактична ядерна зброя покликана була вражати об'єкти на території соцтабору, саме тому її розмістили в Стамбулі і в деяких інших місцях на березі Чорного моря, в безпосередній близькості від кордону СРСР.

Дипломат розповів, що від несанкціонованого запуску ракети захищає особлива система безпеки, відключити яку можна лише використавши одночасно два ключі. "Один з них знаходиться у США, а інший в Туреччині", - пояснив Байток.

Він також розповів, що завдяки американо-радянським договорам про скорочення наступальних озброєнь ядерну зброю в Європі було модернізовано. Багато боєголовок були вдосконалені таким чином, щоб їх можна було запускати з літаків. Але ті ракети, що розташовані в Туреччині, залишилися без змін.

"Єдине урядове рішення з цього питання було ухвалено ще в 1972 році. І воно досить цікаве: жодні зміни не торкнуться ядерної зброї, яка знаходиться в Туреччині, поки це не буде вкрай необхідно. Інакше кажучи, ми не будемо приймати нові ракети, але й старі не віддамо", - сказав Байток.

Про наявність американської ядерної зброї в Туреччині відомо вже досить давно, зокрема, факт розміщення 40-90 ядерних боєголовок на базі Інджирлік свого часу підтверджував колишній Генсек НАТО Джордж Робертсон. Утім, військові експерти скептично поставилися до слів Байтока про розташування зброї безпосередньо в Стамбулі – адже там немає спеціально створених для цього приміщень.

Читайте також:

Обама підготував нову ядерну стратегію США

США зберігають ядерну зброю в п'яти країнах світу

Скандал в Японії: атомна зброя США базувалася в країні всупереч без'ядерним принципам

США вирішили знищити ядерні "Томагавки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: