В Туркменії обирають новий парламент

Вибори депутатів меджлісу проводяться вперше після схвалення нової Конституції. Вже проголосувало понад 75% виборців.

Згідно з новим основним законом Туркменії, парламент замінить скасовану народну раду - збори родових старійшин і представників регіонів країни – яка була створена за часів попереднього президента Сапармурата Ніязова.

Відновлення парламенту було однією з реформ, які обіцяв провести новий глава держави, - Гурбангули Бердимухамедов. Так, нова конституція значно розширює повноваження меджлісу. 

Проте критики зазначають, що у виборах не беруть участі дійсно незалежні кандидати. Також не представлені й етнічні меншини країни.

Виборчі дільниці відкрилися сьогодні о 08:00 за місцевим часом (05:00 за київським). Вибори проходять по одномандатних округах.

Станом на 14:00 за місцевим часом вже проголосували 76,8% виборців - це понад 2,1 млн людей. ЦВК країни вже оголосив вибори такими, що відбулися.

У парламенті країни 125 місць, на які претендують 288 кандидатів. Депутати обираються на п'ятирічний термін.

Голосування триватиме до 18:00 за місцевим часом. Результати волевиявлення та список осіб, що потрапили до меджлісу, мають бути опубліковані протягом 10 днів.

На виборах працюють 200 місцевих і 50 іноземних спостерігачів, зокрема, від ООН і виконавчого комітету країн СНД.

Обрані сьогодні депутати матимуть повноваження призначати вибори президента. Очікується, що перша сесія нового парламенту відбудеться до кінця поточного року.

Як відомо, Ніязов керував країною впродовж 20 років і володів статусом довічного президента, а також носив титул Туркменбаши,

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: