В Туркменії засадили до в'язниці російського геолога-нафтовика

Російська община Туркменії звинувачує Ашхабад у виконанні "політичного замовлення". Каменем спотикання, вочевидь, став газогін Nabucco.

В Ашхабаді до восьми років позбавлення волі засудили найбільшого експерта з вуглеводневих запасах Туркменії, росіянина Володимира Сібірєва.

Згідно з ухваленим вироком, 53-річний вчений засуджений за перевищення посадових повноважень. Спершу його хотіли судити за шпигунство і зраду батьківщині, але прокуратура не змогла довести провину, повідомляє російська община Туркменії.

На початку травня цього року Сібірєв, який працював начальником геолого-тематичної партії в Інституті нафти і газу, передав факсом своєму братові відкриті дані – зведення щодо буріння. Вже через два дні його заарештували співробітники Міністерства національної безпеки. Наприкінці червня суд визнав його винним.

Представники російської общини припускають, що він був засуджений з політичних мотивів. Вони заявляють, що за наказом Міністерства національної безпеки були звільнені дружина Володимира Сібірєва, його дочка і дочка його брата. Зараз вони залишилися без коштів для існування і буквально голодують.

"Виникає підозра, що суд над Сібірєвим був організований, щоб ізолювати від суспільства людину, яка знає про реальні запаси вуглеводнів у країні. Це здається особливо переконливим, враховуючи дивовижну для фахівців інформацію про потроєння запасів газу в Туркменії", - йдеться в заяві російської общини Турменістану.

Новина про "політичні мотиви" ув'язнення Сібірєва з'явилася через день після того, як п'ять країн підписали договір про газогін Nabucco, який має транспортувати газ до країн Європи в обхід Росії. Постачальником палива якраз і є Туркменія.

Спочатку влада країни відмовилася брати участь в проекті, але потім відносини Ашхабаду з Москвою стали більш напруженими: "Газпром" без відома Туркменії скоротив обсяги закачування газу, що призвело до вибуху на газогоні. Після цього Ашхабад заявив, що готовий постачати газ до Європи в рамках проекту Nabucco та запевнив, що газових запасів у країни для цього достатньо.

Читайте також:

Туркменія постачатиме газ європейцям в обхід Росії

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

Ющенко обговорив співпрацю з президентом Туркменістану

Туркменія звинуватила "Газпром" у підриві газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: