В Уганді зафіксовано спалах віспи, яка вважалася знищеною у 70-ті роки

Лікарі всього світу стурбовані можливим поверненням віспи. Зі сходу Уганди почали надходити дані про появу людей зі схожими симптомами хвороби.

На сході Уганди зафіксовані випадки захворювання на віспу, яка вважалася повністю викорененою в усьому світі з кінця 1970-х років.

"Всесвітня організація охорони здоров'я серйозно ставиться до будь-якого повідомлення про віспу. ВООЗ знає про інформацію з Уганди і вживає всіх необхідних заходів для розслідування та перевірки", - заявив прес-секретар женевської організації Грегорі Хартл.

Він нагадав, що чутки про віспу з'являлися і раніше, але зазвичай вони виявлялися вигадкою. "У минулому подібні випадки на перевірку не виявлялися віспою. Зазвичай мова йшла про вітрянку або мавпячу віспу", - нагадав Хартл.

Наразі фахівці перевіряють достовірність даних про появу віспи: ВООЗ очікує підтвердження від міністерства охорони здоров'я Уганди.

Натуральна або чорна віспа - дуже заразна вірусну інфекцію, від якої страждають тільки люди, тому що збудники цієї хвороби мають антигенну спорідненість з еритроцитами людської крові.

Віспа передається повітряно-крапельним шляхом. У хворих починається лихоманка, висип, падає температура тіла, після чого з'являються типові віспини на шкірі. Найчастіше люди вмирають від ускладнень віспи: пневмонії, енцефаліту, зараження крові, хвороб очей.

Віспа встигла згубити близько 500 мільйонів людей у XX столітті, перш ніж була викоренена варіолізацією (спеціальної вакцинацією населення). ВООЗ оголосила про перемогу над хворобою в 1979 році. У 1977 році був зареєстрований останній випадок інфікування в Сомалі. Вакцинація проти цієї хвороби в усьому світі була припинена.

Утім, у XXI столітті варіолізацію поновили - президент США Джордж Буш-молодший розпорядився зробити відповідні щеплення всім американським військовослужбовцям після того, як пішли чутки про можливість використання Variola vera як біологічної зброї.

Читайте також:

У Мозамбіку через чутки про холеру натовп лінчував сімох лікарів

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

Більше 300 людей на круїзному лайнері в США вразила епідемія невідомого вірусу

Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: