В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів

Влада Угорщини побоюється нового викиду отруйних речовин на підприємстві з виробництва глинозему.

Шість тисяч жителів угорського міста Девечер готуються до евакуації. Влада країни побоюється нового викиду отруйних речовин на підприємстві з виробництва глинозему.

За словами фахівців, резервуар, де зберігаються отруйні відходи, може не витримати їх напору і обрушитися - напередодні на зовнішній стіні сховища інженери виявили пошкодження і тріщини.

"Ми провели аналіз і з'ясували, що ця стіна неодмінно розвалиться. Чому? Бо за нею 2,5 тис. кубометрів "червоного шламу", які тиснуть на неї, а зовні - тільки повітря. І це дуже крихка рівновага", - заявив глава Комітету з охорони навколишнього середовища Угорщини Золтан Іллеш.

Зараз спеціальні служби і добровольці зводять нову дамбу, щоб мінімізувати можливі наслідки прориву відходів виробництва.

Тим часом, ЄС направив до Угорщини експертну групу по боротьбі з техногенними катастрофами. В їх завдання входить оцінити наслідки отруєння червоним шламом грунтів, водойм і грунтових вод на території у майже 40 квадратних кілометрів. Вони також повинні запропонувати набір оптимальних заходів щодо ліквідації хімічного зараження, на підставі якого будуть вживатися подальші зусилля Євросоюзу по боротьбі з катастрофою.

9 жовтня влада Угорщини повністю евакуювала жителів міста Колонтар у зв'язку із загрозою нового витоку токсичних відходів. Кількість жертв розливу токсичних відходів в Угорщині зросла до семи осіб.

При цьому понад 150 осіб отримали хімічні опіки різного ступеня тяжкості.

Нагадаємо, на заводі з виробництва глинозему вибухнуло сховище, отруйні відходи затопили ряд населених пунктів. Їдка речовина, що називається "червоний шлам", буквально змило кілька сіл в 160 км від столиці країни Будапешта.

За інформацією місцевої влади, прибирання отруйних відходів займе не менше року - необхідно прибрати, щонайменше, 2 см грунту.

Читайте також:

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Резервуар з отрутохімікатами в Угорщині відремонтували

Через загрозу нового розливу хімікатів в Угорщині оголошено евакуацію

Жертвами екологічної катастрофи в Угорщині стали вже семеро людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: