Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Угорщині закликають скасувати пенсії українцям та росіянам

Опозиція вважає, що це рішення поліпшить матеріальний стан малозабезпечених громадян похилого віку.

Керівництво Демократичної коаліції Угорщини - опозиційної партії, що має фракцію в парламенті країни - закликало уряд Віктора Орбана негайно скасувати угорсько-радянську угоду від 1963 року про соціальні виплати пенсіонерам, вихідцям з України та Росії, повідомляє Радіо Свобода.

На їхню думку, це поліпшить матеріальний стан малозабезпечених громадян похилого віку. Як заявив під час вуличної акції протесту Ласло Вар'ю, заступник голови Демократичної коаліції, звільнені у такий спосіб щорічні кошти – 10 мільярдів форинтів (майже 35 мільйонів доларів США) потрібно переказати на покращення соціального забезпечення громадян Угорщини пенсійного віку.

Згідно з цією угодою, громадяни України й Росії (колишні УРСР та РРФСР), які з різних причин постійно проживають на території Угорщини, мають право отримувати пенсії цієї країни та отримують від держави гарантії щодо користування системою медичного страхування. Оскільки за останні десятиліття переїзд громадян похилого віку до Угорщини набрав масового характеру, представники різних політичних партій неодноразово закликали угорські уряди переглянути або скасувати угорсько-радянську угоду від 1963 року про соціальні виплати пенсіонерам, вихідцям з України та Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції