Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ухані коронавірус вбив лікаря, який першим попереджав про хворобу і був покараний за це поліцією - Global Times

Його звинуватили у поширенні чуток та порушенні громадського порядку.

6 лютого газета Global Times повідомила, що від ускладнень нового коронавірусу помер китайський лікар Лі Веньлян, який у перші тижні поширення хвороби в Ухані попередив своїх знайомих про недугу. За це йому довелося мати справу з поліцією. Зрештою Лі і сам підхопив хворобу.

Згодом газета спростувала свою ж інформацію. За останніми даними, серце Лі зупинялося, але його вдалося реанімувати. Чоловік перебуває у критичному стані.

Нагадаємо, перед спалахом загадкової хвороби в Ухані китайський лікар-офтальмолог Лі Веньлян попередив своїх знайомих, що в його лікарні у семи пацієнтів виявили коронавірус. "Я лише хотів нагадати моїм однокурсникам, що потрібно бути обережним", - сказав він. За кілька годин скриншот його повідомлення розійшовся у Мережі. Згодом Лі викликали в місцевий відділок поліції через "поширення чуток в Інтернеті" та "серйозне порушення громадського порядку". Він, ймовірно, був один з восьми медиків, яких на початку спалаху атакувала поліція. Доки Китай обмежував доступ до інформацію про хворобу, Лі і сам підхопив новий коронавірус. Його історія обурила громадськість – детальніше про неї у матеріалі ТСН.ua.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 182 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції