Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні поліція порушила майже три тисячі справ за ухилення від сплати аліментів

Торік за статтею 164 КК (відповідальність за ухилення від сплати аліментів) було винесено 755 судових вироків по всій країні.

Національна поліція порушила 2987 кримінальних проваджень за ухилення від сплати аліментів за 4 місяці дії нового закону щодо посилення захисту права дитини на належне утримання.

Про це сказав міністр юстиції України Павло Петренко, - пише Укрінформ.

"Тільки на 4 місяці поточного року Національна поліція вже порушила 2987 кримінальних проваджень по статті злісне ухилення від сплати аліментів", - зазначив Петренко.

За його словами, торік за статтею 164 КК (відповідальність за ухилення від сплати аліментів) було винесено 755 судових вироків по всій країні і "фактично засуджено 512 осіб до кримінальної відповідальності".

Окрім того Петренко повідомив, що "уже складено понад 13 тисяч протоколів щодо направлення боржників, які мають борг по аліментах, на суспільно корисні роботи".

ВідеоДо 2 років ув’язнення - Міністерство юстиції посилить покарання за несплату аліментів

Три місяці в Україні діють суворі покарання за несплату аліментів. Як результат - майже 830 мільйонів стягнуто на користь українських дітей. Тепер Міністерство юстиції підготувало для злісних неплатників аліментів новий удар. Тим, хто не сплачує аліменти півроку і більше, у Міністерстві юстиції хочуть заборонити обіймати держпосади і навіть балотуватися у депутати. Крім того, пропонують зміни й до Кримінального кодексу. Якщо боржник відмовиться виконувати суспільно-корисні роботи, на нього чекатиме 2 роки ув’язнення. Більше про посилені покарання розкаже Станіслав Куценко - начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

До 2 років ув’язнення - Міністерство юстиції посилить покарання за несплату аліментів

Він також зазначив, що за час дії закону до понад 119 тисяч боржників із аліментів застосовано обмеження у виїзді за кордон, полюванні, користуванні зброєю, керуванні транспортним засобами, полюванні.

Нагадаємо, від початку лютого в Україні почали діяти зміни до законодавства, що посилили відповідальність злісних неплатників аліментів на дітей. Зокрема, їм обмежують виїзд за межі України, кермування транспортними засобами, користування зброєю та право на полювання тощо. Для офіційно непрацевлаштованих боржників передбачений новий вид впливу – суспільно корисні роботи, оплату за які буде перераховано на сплату боргу з виплати аліментів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції