В Україні розгорівся "ювелірний" скандал

Міліція накрила мафію, яка робила коштовності з підробленими клеймами.

Правоохоронці викрили велику мафіозну мережу, що об'єднує 130 "чорних" ювелірів. Під прикриттям легального підприємства в Києві вона безперебійно працювала більше 10 років.

Про це повідомив головний радник МВС України Костянтин Стогній.

Вийти на синдикат співробітникам ДСБЕЗ і Слідчого главку вдалося півтора роки тому. Перевірка ринку дорогоцінних металів показала: частина легально виготовляються браслетів, сережки, персні, ланцюжків та інших коштовностей, що мають підроблені клейма відомих виробників, контрабандним шляхом йшла за кордон, частина реалізовувалася оптом в Україні.

Офіційно "тіньовики" декларували тільки 1% реальних обсягів виробництва - решта йшла наліво. У підпільних цехах оброблялося до 3 тонн неврахованого золота на рік. Один з фахівців нам сказав, що такому обігу сприяли комерційні банки, де пропонують золото в злитках, і фірми-посередники. "Були також впливові "дахувальники" у владних структурах", - додав він.

Під час обшуків у "підпільників" вилучено 300 кг ювелірних виробів і дорогоцінних металів, 24 підроблених пробірних клейма, 56 штампів профільних підприємств і 2 млн доларів готівкою. Порушено кримінальну справу.

"Незрозуміло, як протягом довгого часу легально випускалися ювелірні вироби з підробленими пробірні клейма, і це не помічали контролюючі держоргани, - заявив президент Союзу ювелірів Дмитро Видолоб.

Читайте також:

Створено золоту модель Bugatti Veyron вартістю 3 млн доларів

Собака проковтнув діамант вартістю 20 тисяч доларів

Муракамі та Louis Vuitton створили гаманці

ВідеоВ Україні розгорівся "ювелірний" скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: