В Україні розгорівся "ювелірний" скандал

Міліція накрила мафію, яка робила коштовності з підробленими клеймами.

Правоохоронці викрили велику мафіозну мережу, що об'єднує 130 "чорних" ювелірів. Під прикриттям легального підприємства в Києві вона безперебійно працювала більше 10 років.

Про це повідомив головний радник МВС України Костянтин Стогній.

Вийти на синдикат співробітникам ДСБЕЗ і Слідчого главку вдалося півтора роки тому. Перевірка ринку дорогоцінних металів показала: частина легально виготовляються браслетів, сережки, персні, ланцюжків та інших коштовностей, що мають підроблені клейма відомих виробників, контрабандним шляхом йшла за кордон, частина реалізовувалася оптом в Україні.

Офіційно "тіньовики" декларували тільки 1% реальних обсягів виробництва - решта йшла наліво. У підпільних цехах оброблялося до 3 тонн неврахованого золота на рік. Один з фахівців нам сказав, що такому обігу сприяли комерційні банки, де пропонують золото в злитках, і фірми-посередники. "Були також впливові "дахувальники" у владних структурах", - додав він.

Під час обшуків у "підпільників" вилучено 300 кг ювелірних виробів і дорогоцінних металів, 24 підроблених пробірних клейма, 56 штампів профільних підприємств і 2 млн доларів готівкою. Порушено кримінальну справу.

"Незрозуміло, як протягом довгого часу легально випускалися ювелірні вироби з підробленими пробірні клейма, і це не помічали контролюючі держоргани, - заявив президент Союзу ювелірів Дмитро Видолоб.

Читайте також:

Створено золоту модель Bugatti Veyron вартістю 3 млн доларів

Собака проковтнув діамант вартістю 20 тисяч доларів

Муракамі та Louis Vuitton створили гаманці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: