В українського політв'язня у СІЗО РФ стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя: Денісова зробила заяву

В українського політв'язня у СІЗО РФ стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя: Денісова зробила заяву

Фото: Людмила Денісова / Facebook

У політв’язня Сервета Газієва серйозні проблеми зі здоров’ям.

В українського політв’язня, 61-річного кримського татарина Сервета Газієва, котрого РФ незаконно утримує у СІЗО Ростовської області, стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя. Але російський лікар це заперечив.

Про це пише уповноважена з прав людини Людмила Денісова з посиланням на його адвоката.

За словами адвоката політв'язня, медик "швидкої", яку викликали до СІЗО, заявив, що незаконно утримуваний політв’язень цілком здоровий та не потребує допомоги. Крім того, бранець Кремля раніше скаржився на загострення хронічних захворювань, зокрема, шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві і головні болі. Але звернення до адміністрації СІЗО про надання медичної допомоги та проведення кваліфікованого лікарського огляду політв'язня ігноруються.

"Вищевказані дії розцінюю як катування і нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", - наголосила Денісова.

Українська омбудсменка звернулась до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою госпіталізувати Сервета Газієва до стаціонару медзакладу, провести його обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту, через критичний стан здоров'я чоловіка.

Крім того, Денісова наполягає на обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного із взяттям під варту, через критичний стан здоров'я політв’язня.

"Від генерального прокурора РФ Ігоря Краснова вимагаю надати правову оцінку злочинним діям з боку адміністрації СІЗО-5 міста Ростова-на-Дону та притягнути винних до кримінальної відповідальності. Закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ з вимогою негайного звільнення усіх бранців Кремля", - пише Денісова.

Слід зауважити, що Сервет Газієв був безпідставно заарештований 27 березня 2019 року під час масових обшуків у будинках кримських татар. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.

Як повідомлялося, раніше Людмила Денісова заявляла про критичний стан здоров'я кримськотатарського політв’язня Сервета Газієва. 

Нагадаємо, українському журналісту, кореспонденту "Радіо Свобода" Владиславу Єсипенку підконтрольний Росії так званий "суд" в окупованому Криму подовжив утримання в СІЗО на пів року.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Вони досі там: родичі українських політв’язнів прийшли до Офісу президента

Вони досі там: родичі українських політв’язнів прийшли до Офісу президента

Повʼязані теми:

Наступна публікація