В УПЦ МП заявили, що Вселенського Патріарха треба покарати анафемою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там вважають, що він ухвалює "абсолютно неканонічні" рішення.

В УПЦ МП заявили, що рішення Константинопольського патріархату про зняття анафеми з патріарха Філарета та архієпископа Макарія є неправовим, а патріарх Варфоломій сам має бути підданий анафемі.

Про це заявив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП  архієпископ Климент (Вечеря), передає ТАСС.

"Це рішення абсолютно неканонічне, тому що ця територія не належить Константинопольському патріархату, то яким чином він може знімати анафеми?", - обурився Климент.

"Думаю, що за такі дії на патріарха Варфоломія треба накласти анафему", - додав архієпископ.

Раніше Патріарх Київський Філарет повідомив, що після Синоду Вселенського патріархату для України відкрито шлях до автокефалії. Зняття анафеми з Філарета та Макарія дає можливість об’єднатись українським церквам, оскільки всі три церкви тепер є канонічними. Томос буде отриманий саме після об'єднання церков.

ВідеоСинод Вселенського патріархату продовжує процедуру надання автокефалії українській церкві

Вселенський патріархат сьогодні ухвалив кілька історичних рішень, які наближають Україну до єдиної церкви. Рішення оголосив Еммануїл Гальський. Подальші дії з отримання автокефалії має здійснити саме Україна.  

Синод Вселенського патріархату продовжує процедуру надання автокефалії українській церкві

Нагадаємо, у квітні Петро Порошенко офіційно схвалив звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ.

Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які представляли Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію" та заговорила про розкол. Окрім цього, священний синод РПЦ вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції