Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В уряді Німеччини заговорили про зняття санкцій з Росії

Виконувач обов’язків міністра при цьому зауважив, що офіційна позиція його країни залишається іншою.

Тимчасовий керівник МЗС Німеччини Зігмар Габріель сподівається зрушити з мертвої точки питання про введення миротворців ООН на Донбас, запропонувавши Москві зняття санкцій. Про це він заявив під час зустрічі із російським колегою Сергієм Лавровим, на котрій були присутні представники німецького бізнесу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Це відомо більшості присутніх німецьких підприємців, що нам потрібно досягти в Україні режиму тиші і відведення важкої зброї. Я позитивно сприймаю ідею російського президента відправити на Донбас блакитні шоломи ООН. І якщо нам це вдасться, потрібно починати крок за кроком знімати санкції. Я знаю, що офіційна позиція інша, вона передбачає зняття санкцій тільки після повного виконання Мінська", - зауважив в.о. міністра закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.

ВідеоМиротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

20 тисяч миротворців на окупованих територіях України, плюс чотири тисячі поліцейських – такий план для України передбачає Андерс фоґ Расмуссен. Цю пропозицію розробили експерти ООН в американському Інституті Хадсона. Порошенко, який також у Мюнхені, каже, що ідею миротворчого контингенту підтримує весь цивілізований світ.

Миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

Водночас інші учасники безпекового форуму в Мюнхені замість дочасного зняття антиросійських санкцій пропонують ефективну і чисельну миротворчу місію на окупованих територіях. Такий план представив колишній генсек НАТО Андерс фон Расмуссен. Згідно звіту ООН, на Донбас варто делегувати 20 тисяч миротворців із країн не-учасників НАТО плюс 4 тисячі поліцейських. "Цей план має ще затвердити ООН. Я не очікую реального прогресу, допоки в Росії не відбудуться президентські вибори. Після цього будуть переговори між Україною, Росією, США, ЄС, потім – в ООН і це забере час. Але я буду наполягати, що для нас потрібно делегувати миротворчу місію в Україні якомога швидше і зупинити кровопролиття", - наголосив екс-генсек Альянсу.

Ідея миротворчої місії знайшла підтримку в адміністрації США. Спецпредставник Сполучених Штатів по Україні Курт Волкер заявив, що це допоможе відновити мир на сході України. Однак ці ідеї поки впираються у незгоду Росії. Двостороння розмова глав МЗС Росії та України в Мюнхені не призвела ні до чого. Обговорити з Москвою тему миротворців уже в ширшому форматі, так званому "Нормандському", на полях форуму і не вдалося – зустріч зірвалася в останню хвилину. Спочатку важливіші справи знайшлися у німецького міністра, потім, як повідомили дипломатичні джерела, вільного часу не знайшла російська делегація.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції