В уряді США мізкують, як усунути Трампа від влади після протестів у США

Дата публікації
Перегляди
5413
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В уряді США мізкують, як усунути Трампа від влади після протестів у США

Фото: Associated Press

Вони планують залучити 25 поправку до Конституції США.

В уряді президента США Дональда Трампа обговорюють можливість його відсторонення від влади та передачі повноважень глави держави віцепрезидент Майклу Пенсу після того, як прихильники глави Білого дому взяли штурмом Конгрес.

Про це інформує CBS з посиланням на свої джерела.

Члени американського Кабінету міністрів не виключають такої можливості, але поки ще не озвучили свої пропозиції Пенсу.

Вони можуть пустити в дію 25 поправку до Конституції США. Відповідно до неї, віцепрезидент обіймає посаду глави держави в разі дострокового припинення повноважень президента, наприклад, його недієздатності.

Поправка визначає порядок встановлення тимчасової недієздатності американського лідера, під час якої віцепрезидент починає виконувати обов'язки глави Білого дому.

  • Початковий текст поправки був невдало сформульоване і залишав можливість різного тлумачення того, чи стає віцепрезидент президентом або просто виконує його обов'язки до наступних виборів. Перший прецедент трапився в 1841 році, коли дев'ятий президент Вільям Генрі Гаррісон помер через місяць після вступу на посаду, і віцепрезидент Джон Тайлер став десятим президентом. Таким чином, двадцять п'ята поправка закріпила сформовану практику.
  • Ухвалення двадцять п'ятої поправки дозволило вже в 1973 році Джеральду Форду стати віцепрезидентом після добровільної відставки Спіро Агню. Кандидатура нового віцепрезидента була внесена до сенату президентом Річардом Ніксоном і затверджена. Через рік, після добровільної відставки самого Ніксона (під загрозою імпічменту після Вотергейтського скандалу), Джеральд Форд став президентом США — першим і досі єдиним, не вибраним на цю посаду загальним голосуванням ні як президент, ні як віцепрезидент.

Читайте також:

Політичне шоу: Конгрес США починає затверджувати новообраного президента

Політичне шоу: Конгрес США починає затверджувати новообраного президента
Наступна публікація