В Узбекистані почалися перші арешти, а еліта вже обирає собі "колективного Карімова" - джерело

В Узбекистані почалися перші арешти, а еліта вже обирає собі "колективного Карімова" - джерело

Фото: Getty Images

Спецслужби країни приведені в підвищену готовність.

В Узбекистані розгортається боротьба за владу, у країні зростає напруга.

Про це в коментарі ТСН.ua розповів ізраїльський політолог і рабин Авраам Шмулевич з посиланням на свої джерела в Узбекистані.

За його словами, спецслужби країни приведені в підвищену готовність, співробітники силових структур, КДБ, МВС терміново відкликаються з відпусток.

"Комендантську годину офіційно не оголошено, але по суті вона діє у всьому Узбекистані, силовики і перевіряють на вулицях документи, патрулюють вулиці, люди намагаються без особливої необхідності не виходити з будинків. Також ускладнений стільниковий зв'язок та доступ до соцмереж", - сказав Шмулевич.

Він додав, що з'явилася інформація про перші арешти всередині владних структур. Зокрема, про затримання за звинуваченням у розкраданні державних грошей головного пропагандиста Узбекистану, багаторічного голови Національного агентства з друку і інформації Омонулло Юнусова. З'явилися повідомлення, що одразу після того, як Карімов впав у кому, під домашній арешт був узятий віце-прем'єр Узбекистану і міністр фінансів Рустам Азімов.

"Хоча сьогодні деякі офіційні джерела в Ташкенті спробували спростувати повідомлення про його арешт, звучать вони непереконливо, оскільки Азімов так і не з'явився перед публікою. Віце-прем'єра, міністра фінансів Узбекистану Рустама Азімова називали найімовірнішим наступником президента країни Іслама Карімова", - додав Шмулевич.

За його інформацією, поки що питання того, хто ж буде правити країною, не вирішене.

"На цьому етапі, схоже, ситуація патова. Силовики хотіли б самі взяти всю владу, проте інші сили у владній еліті, насамперед, клан Карімова, не дають їм цього зробити. Тому, наскільки можна судити, наразі всі сили зійшлися на "колективному Карімові", тобто на тому, що на чолі держави буде поставлена слабка кандидатура, яка не має можливості сама проводити цілком самостійну політику і сконцентрувати всю повноту влади у своїх руках. Такою кандидатурою є нинішній прем'єр-міністр Шавкат Мірзіяєв", - пояснив Шмулевич.

У той же час експерт зазначив, що гарантувати його призначення не можна.

"Можливі будь-які варіанти. Боротьба за владу під узбецьким килимом тільки розгорається", - зазначив Шмулевич.

Детальніше про те, що відбувається в Узбекистані, як може змінитися ситуація в країні і яким чином це може вплинути на Україну і Росію – читайте найближчим часом у блозі Авраама Шмулевича.

Нагадаємо, в понеділок, 29 серпня, стала відома причина госпіталізації президента Узбекистану Іслама Карімова. Молодша дочка глави держави через соціальні мережі повідомила, що її батько переніс інсульт.

Увечері того ж дня ЗМІ почали поширювати інформацію про смерть президента країни, проте чиновники досі не підтвердили цю інформацію. За їх словами, стан глави держави стабільний.

Повʼязані теми:

Наступна публікація