В Узбекистані таємно проводять масову стерилізацію жінок без їхньої згоди

Влада Узбекистану зобов'язала кожного лікаря щомісячно схиляти до процедури хірургічної стерилізації щонайменше двох жінок.

Узбецькі правозахисники заявили, що за наказом президента Іслама Карімова в Узбекистані проводиться політика масової стерилізації жінок, у тому числі і без їхньої згоди.

За даними місцевих ЗМІ, кожного лікаря зобов'язали щомісячно схиляти до процедури стерилізації "принаймні двох жінок", а за невиконання "плану" медикам загрожують штрафи та догани. Відповідно до інструкції, зробити це лікар має бажано так, "щоб чоловік і свекруха нічого не дізналися, так як вони, можливо, будуть усіляко противитися подібній процедурі".

У 2003 році в Узбекистані розпочалася програма з Добровільної хірургічної стерилізації (ДХС). До таких заходів уряд вдався у зв'язку з бурхливим зростанням народжуваності, браком бюджетних коштів для виплати допомоги багатодітним матерям, дефіцитом місць у дитячих лікувальних установах, високим рівнем смертності серед породіль і новонароджених.

Через два роки у зв'язку з незадоволеністю населення програма була частково згорнуто, а в лютому поточного року відновилася. Узбецький МОЗ рекомендує ДХС як "ефективний контрацептив" для боротьби із зростанням народжуваністі.

Лікарі стверджують, що ДХС являє собою досить безпечний метод хірургічної контрацепції. Утім, на думку незалежних експертів, узбецькі медики, що працюють під адміністративним тиском, свідомо вводять в оману пацієнток. У багатьох випадках жінки дають згоду на проведення незворотної операції, не маючи повної інформації про її наслідки.

За оцінками правозахисників, з лютого було негласно стерилізовано близько 5 тисяч жінок.

Британська The Sunday Times з'ясувала, що у деяких випадках операцію роблять без згоди породіллі під час кесарева розтину. Багато жінок через страх піддатися стерилізації народжують вдома. Відомий випадок, коли у жінки під час амбулаторного обстеження знайшли "кісту", яка нібито загрожувала її життю, і призначили екстрену операцію, і вже після хірургічного втручання повідомили жінці, що її стерилізували.

Влада Узбекистану заперечує, що подібні маніпуляції проводяться без згоди пацієнта. Але цікаво, що за час перебування на посаді президента Карімова (який, до речі, сам є батьком двох дочок), коефіцієнт народжуваності в цій країні в середньому на одну жінку знизився з 4,4 до 2,5.

Читайте також:

Узбецькі медики заразили ВІЛ-інфекцією майже 150 дітей

Винайдено жіночий презерватив

У Швейцарії почали продавати дитячі міні-презервативи

Корейських чиновників зобов'язали раз на місяць "робити дітей"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: