В Узбекистані знесли останній пам'ятник Сталіну

Влада забрала у мешканки Ташкентської області останній відомий в Узбекистані бюст Йосипа Сталіна.

У Ташкентській області за вказівкою влади демонтовано останній відомий в Узбекистані бюст радянського вождя Йосипа Сталіна. Цей пам'ятник півстоліття простояв у дворі мешканки передгірного селища Сайлик Лазокат Нормірзаевої.

Його володарем жінка стала після того, як перший секретар КПРС Микита Хрущов викрив "культ особи" свого попередника і по всій країні розпочалося знесення його пам'яток. Тоді за допомогою родичів жінка перевезла додому скинуту статую й встановила у своєму городі, де та й залишалася протягом п'ятдесяти років, перетворившись на своєрідну місцеву визначну пам'ятку.

Днями з'ясувалося, що після оприлюднення в ЗМІ інформації про скульптуру генералісимуса додому до власниці пам'ятника нагрянули представники влади і, заявивши, що тримати в домі таку скульптуру "не дозволяється", відвезли бюст. Після знесення пам'ятника від нього залишилося лише декілька фотографій і відеозаписів.

Та ж доля спіткала і скульптурну колекцію іншого жителя Сайлика, який теж зібрав у своєму дворі колекцію статуй радянських вождів. У цьому селищі знаходиться кілька зон відпочинку і піонерських таборів, де погруддя Сталіна стояли за часів СРСР.

Незважаючи на те, що в Узбекистані на державному рівні радянських часів таврується як "епоха колоніалізму ", ні сам комунізм, як ідея, ні радянські партійні керівники офіційно ніколи не піддавалися осуду, оскільки вся верхівка узбецької влади складається з колишніх апаратників КПРС, включаючи самого президента Карімова.

Читайте також:

З центру Луцька прогнали "сталіністів" (відео)

Українці розробили для чеської горілки рекламу зі Сталіним і Гітлером

Звинувачених у підриві Сталіна націоналістів випустили з СІЗО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: