В Японії розпочався економічний форум АТЕС

Для убезпечення форуму Японія мобілізувала понад 20 тисяч поліцейських. Зустріч триватиме два дні.

Лідери країн Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), включаючи президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, зібралися в японському місті Іокогама на щорічну зустріч, роблячи чергову спробу прокласти шлях до створення в регіоні зони вільної торгівлі.

Дводенний форум розпочався з робочого обіду лідерів країн регіону після того, як прем'єр-міністр Японії Наото Кан привітав кожного з них.

За даними організаторів зустрічі, її учасники приймуть декларацію, в котрій, як очікується, вони підтвердять намір добитися лібералізації торгівлі, боротися з протекціонізмом для досягнення збалансованого і стабільного соціально-економічного зростання.

Схожі питання обговорювалися і на дводенному саміті "Групи двадцяти", що завершився напередодні в Токіо, в якому брали участь лідери дев'яти країн-учасниць, об'єднаних також в АТЕС.

Два дні тому на зустрічі міністрів фінансів країн регіону була досягнута домовленість продовжити мораторій на створення торгових бар'єрів і докладати зусиль для створення зони вільної торгівлі. Він був введений під час глобальної фінансової кризи 2008 року.

Хоча наперед порядок денний форуму на найвищому рівні не складається, передбачається, що його учасники обговорюватимуть питання особистої безпеки людей, включаючи продовольчу безпеку, боротьбу з тероризмом, заходи запобігання тяжким наслідкам стихійних лих.

Для убезпечення форуму Японія мобілізувала понад 20 тисяч поліцейських. У місті, де все підпорядковано строгому порядку і навіть куріння на вулиці дозволене тільки у визначених для цього місцях, поліція реагує миттєво на будь-які сигнали.

В АТЕС беруть участь Австралія, Бруней, В'єтнам, Індонезія, Канада, Китай, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Перу, Росія, Республіка Корея, Сінгапур, США, Сянган (Гонконг), Таїланд, Філіппіни, Чилі, китайський Тайвань і Японія.

Читайте також:

Уряд Японії відмовився від боротьби за всі Курильські острови

Японія відкликає свого посла з Росії

МЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Прем'єр Британії приїхав на саміт G20 "гарненько виспатися"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: