В Японії суддям-дилетантам надали право засуджувати до страти

Це стало наймасштабнішою реформою судової системи країни з часу закінчення Другої Світової війни.

Починаючи з 21 травня в Японії набрав чинності новий порядок судового виробництва з кримінальних справ. Поряд з трьома професійними суддями у кримінальних справах будуть брати участь шість непрофесійних суддів, які обиратимуться серед числа дієздатних виборців.

На відміну від журі присяжних в американському судочинстві, японські суспільні судді отримали набагато ширші повноваження. Вони не просто вирішуватимуть, чи винен підсудний по кожному з пунктів звинувачення, але зможуть також визначати міру покарання, у тому числі і ухвалювати смертні вироки.

Як заявив міністр юстиції Японії Ейсуке Морі, це наймасштабніша реформа судової системи країни з часу закінчення Другої Світової війни. Її метою було підвищення прозорості, а також рівня суспільної участі і довіри при розборі кримінальних справ, пов'язаних з тяжкими злочинами.

Раніше в японському суспільстві часто висловлювалася незадоволеність тим, що вироки по багатьом справам не відповідають тяжкості скоєного. Крім того, професійні процедури були заплутані і складні для розуміння простим громадянам.

Критики нововведения вважають, що звичайні люди, без юридичної освіти, не зможуть кваліфіковано розібратися в багатьох складних справах і прийняти адекватні рішення.

Відмічається, що передача до рук непрофесіоналів права засуджувати до страти є занадто різким експериментом.
Висловлюються також побоювання, що адвокати замість юридичних аргументів прагнутимуть використовувати в процесі засоби емоційного тиску на суддів, такі як "жорсткі" фотографії і інші візуальні свідоцтва злочинів. Згідно проведеному дослідженню, громадяни Японії не прагнуть зайняти крісла суспільних суддів. Більше 78 відсотків опитаних висловили небажання брати участь в кримінальних процесах.

У Токіо близько 650 чоловік вийшли на демонстрацію проти нового порядку судочинства. Демонстранти заявляють, що не хочуть судити інших людей. На їхню думку, закон накладає на вибраних суддів і інші важкі зобов'язання, такі як нерозголошування протягом всього життя відомостей про те, що відбувався в дорадчій кімнаті. Надмірно балакучим суддям загрожує штраф або тюремне ув'язнення до шести місяців.

Очікується, що перший процес за участю непрофесійних суддів почнеться в липні 2009 року. До цього моменту Японія залишатиметься єдиною країною "Великої вісімки", в якій представники суспільства не брали участь в судочинстві по кримінальних справах.

Читайте також:

Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

Росія радить Японії відмовитись від мрій про ядерну зброю

Японія посилила санкції проти КНДР

В Японії створено робота, що вміє читати думки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: