В Японії вперше після аварії на АЕС запустять два атомні реактори

Перший реактор АЕС "Міхама" і перший реактор АЕС "Такахама" до квітня цього року пройшли техогляд і готові до відновлення роботи.

Мер міста Генкай, де розташована однойменна АЕС, дав офіційну згоду на запуск другого і третього реакторів цієї станції, тимчасово зупинених в березні після аварії на АЕС "Фукусіма-1", повідомила телекомпанія NHK.

Це перший офіційний дозвіл органів місцевої влади на запуск атомних реакторів після аварії на "Фукусіма-1".

З 54 реакторів в Японії 35 були зупинені через землетрус 11 березня або на час планового профілактичного огляду. З них другий і третій реактори АЕС "Генкай", перший реактор АЕС "Міхама" і перший реактор АЕС "Такахама" до квітня цього року пройшли техогляд і готові до відновлення роботи.

Однак для цього компаніям-операторам і міністерству економіки і промисловості необхідно отримати дозвіл від місцевих органів влади.

Глава муніципалітету Хідео Кішімото офіційно повідомив про згоду муніципалітету на запуск двох реакторів станції.

"Я зміг переконатися в тому, що оператор станції забезпечив її безпеку", - заявив Кішімото під час зустрічі з президентом компанії Kyushu Electric Power Company.

Однак для повторного запуску реакторів необхідно також і згоду губернатора префектури Сага, який поки займає вичікувальну позицію. Минулого тижня міністри торгівлі та енергетики вирушили в Генкай умовляти губернатора і мера запустити АЕС.

Читайте також:

Біля "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму у 1000 разів

Японія створить карту радіаційного забруднення ґрунту

Японія переходить на сонячну енергетику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: