В Японії вперше після землетрусу 11 березня запустили ядерний реактор

До запуску реактора на "Томарі" в Японії діяли тільки 19 з 54 реакторів. Більшість з них проходять перевірки у зв'язку з перенесеним землетрусом.

В Японії запущено в робочому режимі ядерний реактор номер три на АЕС "Томарі". Енергоблок став першим ядерним реактором, запущеним в експлуатацію після землетрусу і цунамі в Японії в березні 2011 року, які привели до катастрофи на АЕС "Фукусіма-1".

Як повідомляється, запуск реактора став можливим після того, як відповідну санкцію видала адміністрація префектури Хоккайдо, де розташована АЕС "Томарі".

Експлуатація третього реактора єдиної на острові Хоккайдо АЕС була припинена для перевірки незабаром після землетрусу. У серпні була проведена фінальна серія тестів, яка не виявила будь-яких неполадок.

Третій енергоблок "Томарі" потужністю 912 мегават є найбільш сучасним на станції. Він був введений в експлуатацію в 2009 році. Сумарне річне вироблення електроенергії на "Томарі" складає 8,5 гігават-годин.

До запуску реактора на "Томарі" в Японії діяли тільки 19 з 54 реакторів. Більшість з них проходять перевірки у зв'язку з перенесеним землетрусом. Ядерна енергія забезпечує близько чверті потреби країни в електроенергії.

Після аварії на "Фукусіма-1", яка привела до викидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище, прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що країна в майбутньому повинна перестати покладатися на ядерну енергію. Раніше передбачалося, що Японія буде отримувати до 50% електроенергії за рахунок АЕС.

Читайте також:

Honda відправить на "Фукусіму-1" людиноподібного робота

Японія готує на випадок катастрофи запасну столицю

Рівень радіації на "Фукусіма-1" досяг рекордної позначки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: