В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

У Японії існують 54 реактора, розміщені на 17 АЕС по всій країні. 32 з них не функціонують.

Майже 60% із загальної кількості діючих на території Японії реакторів зупинені після руйнівного землетрусу 11 березня і аварії на АЕС "Фукусіма-1" і не працює донині, передає телеканал NHK.

У Японії існують 54 реактора, розміщені на 17 АЕС по всій країні. В даний час, за даними телеканалу, 32 з них не функціонують.

Багато аналітиків вважають, що зупинка потужностей в країні може значно погіршити ситуацію з енергопостачанням в східних і центральних районах Японії.

Після руйнівного землетрусу магнітудою 9,0, що стався на північному сході Японії 11 березня, і наступного за ним цунамі на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.

У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у ​​зоні відчуження, а також направити настійні рекомендації з евакуації жителів районів, розташованих у радіусі 30 кілометрів і більше від АЕС.

Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах.

Раніше компанія-оператор АЕС TEPCO оголосила, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців.

Японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосило 12 квітня про присвоєння максимального - сьомого рівня небезпеки аварії на "Фукусіма-1", хоча до того дня на аварійній АЕС було встановлено п'ятий рівень небезпеки.

Максимальний рівень ядерної небезпеки встановлювався лише одного разу - під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Читайте також:

Тисячі японців в Токіо зажадали закрити всі АЕС в країні

Влада Японії зізналася, що приховала справжню інформацію про стан "Фукусіми"

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: