В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

У Японії існують 54 реактора, розміщені на 17 АЕС по всій країні. 32 з них не функціонують.

Майже 60% із загальної кількості діючих на території Японії реакторів зупинені після руйнівного землетрусу 11 березня і аварії на АЕС "Фукусіма-1" і не працює донині, передає телеканал NHK.

У Японії існують 54 реактора, розміщені на 17 АЕС по всій країні. В даний час, за даними телеканалу, 32 з них не функціонують.

Багато аналітиків вважають, що зупинка потужностей в країні може значно погіршити ситуацію з енергопостачанням в східних і центральних районах Японії.

Після руйнівного землетрусу магнітудою 9,0, що стався на північному сході Японії 11 березня, і наступного за ним цунамі на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.

У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у ​​зоні відчуження, а також направити настійні рекомендації з евакуації жителів районів, розташованих у радіусі 30 кілометрів і більше від АЕС.

Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах.

Раніше компанія-оператор АЕС TEPCO оголосила, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців.

Японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосило 12 квітня про присвоєння максимального - сьомого рівня небезпеки аварії на "Фукусіма-1", хоча до того дня на аварійній АЕС було встановлено п'ятий рівень небезпеки.

Максимальний рівень ядерної небезпеки встановлювався лише одного разу - під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Читайте також:

Тисячі японців в Токіо зажадали закрити всі АЕС в країні

Влада Японії зізналася, що приховала справжню інформацію про стан "Фукусіми"

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

ВідеоРуйнування після землетрусу на АЕС "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: