В’язні Гуантанамо зізналися, що винні в терактах 11 вересня

П’ятеро підозрюваних в організації найбільшого теракту новітньої історії заявили, що вони пишаються тим, що скоїли.

Утримувані в Гуантанамо в’язні прийняли на себе повну відповідальність за теракти 11 вересня 2001 року, через який загинуло більше 3 тисяч людей, повідомляє New York Times.

Як повідомляє газета, в’язні підписали документи, у яких пишаються заподіяним, приймають "повну відповідальність за свої дії, що стали пожертвою Богу".

Відомо, що серед тих, хто зізнався, Халід Шейх Мухамед. Раніше, усім п’ятьом вже були висунуті звинувачення у плануванні терактів 11 вересня в США.

"Для нас це не звинувачення. Для нас це – привід пишатися, котрий ми несемо з гордістю", - зазначається у заяві, зачитаній представником уряду США.

Зізнання передані до військового суду 5 березня. За даними газети, документи можуть оприлюднити у вівторок, 10 березня.

Раніше кілька в’язнів сказали військовій комісії Гуантанамо, що планували теракти 11 вересня, розглядаючи їх як акт мученицької смерті.

Нагадаємо, 11 вересня 2001 року два літаки, було скеровано терористами на башти-близнюки Всесвітнього торговельного центра в Нью-Йорку. Хмарочоси були повністю знищені.

Ще один літак впав на західне крило будівлі Пентагону у Вашингтоні. Четвертий авіалайнер впав поблизу Піттсбургу (Пенсильванія).

За офіційними даними, у Нью-Йорку загинуло 2749, у Вашингтоні – 189, у Пенсильванії – 44 людини.

Незабаром після цієї серії терактів була створена в’язниця на американській військовій базі Гуантанамо. Вона призначалася спеціально для осіб, затриманих за підозрою і звинуваченням у тероризмі.

Міжнародні та американські правозахисники піддавали нещадній критиці адміністрацію Джорджа Буша за серйозні порушення прав людини щодо в’язнів Гуантанамо. Серед звинувачень - катування, моральне та фізичне приниження, наруга над релігійними почуттями ув’язнених, та утримування осіб без висунення звинувачень.

З 2002 року з Гуантанамо відпустили 520 полонених. На даний момент там залишається близько 250 осіб, з них 60 Пентагон готовий відпустити на волю.

Міноборони США має підозру, що близько 60 відпущених на волю з 2002 року в’язнів Гуантанамо повернулися до терористичної діяльності.

Нагадаємо, закриття в’язниці на базі в Гуантанамо було однією з головних передвиборчих обіцянок Обами.

Читайте також:

Колишній в’язень Гуантанамо розповів, як катують в ЦРУ

Обама розсекретив "терористичні" документи Буша

Останній британський в'язень Гуантанамо повертається додому

Обама підписав указ про закриття Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: