В’язні "Гуантанамо Обами" відмовилися виходити з камер

Ув’язнені в Баграмі, більшість з яких звинувачені в тероризмі, вимагають призначити їм дати суду.

Ув’язнені американської в'язниці на військовій базі в афганському Баграмі впродовж двох тижнів проводять акцію протесту проти невизначеності свого стану.

У протестах беруть участь всі ув’язненні: вони відмовляються залишати камери, зустрічатися з родичами або брати участь в телефонних відеоконференціях.

5 липня в'язницю відвідали представники Міжнародного Червоного хреста, але ув’язнені не побажали з ними зустрітися.

Ні голодувань, ні бунту у в'язниці не спостерігається.

За словами адвокатів в’язнів, причиною акцій протесту став їх невизначений стан, ув’язнені залишаються в Баграмі впродовж тривалих термінів без призначення дати суду.

В даний час у в'язниці на базі в Баграмі знаходяться 620 людей. Крім того, там будується будівля, яка може вміщати ще до тисячі ув’язнених. В основному в Баграм потрапляють підозрювані в тероризмі. Серед них щонайменше 40 людей, які не є громадянами Афганістану і були спіймані в інших країнах.

В'язниця в Баграмі отримала в ЗМІ назву "Гуантанамо Обами". Президент США Барак Обама одразу після вступу до посади підписав указ про закриття в'язниці для підозрюваних в тероризмі на Кубі.

Згідно з повідомленнями в американській пресі, ув’язнені в Афганістані володіють меншими правами і можливостями захищати себе, ніж в'язні Гуантанамо. Крім того у червні колишні ув'язнені в Баграмі заявили, що американські військовослужбовці катували їх, тримали без сну цілодобово і погрожували смертю. Пентагон заперечує ці звинувачення.

Читайте також:

У Львові відкрили музей-в'язницю, де катували політв'язнів

Американські військові травили собаками афганських ув'язнених

В Україні довічне ув'язнення відбувають півтори тисячі людей

В'язня Гуантанамо вперше доставили до США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: