В'язнів Гуантанамо судитимуть за американськими законами (відео)

Радники Барака Обами, який в січні займе посаду президента США, розробляють план з перевезення до Америки ув'язнених з в'язниці на військовій базі в Гуантанамо. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Як передає Associated Press, йдеться "про десятки, якщо не сотні", підозрюваних в тероризмі.

В ході своєї кампанії Обама називав горезвісну в'язницю "сумною сторінкою історії" і заявляв, що ув'язнені повинні бути переведені під юрисдикцію судової системи США. В'язниця на американській військовій базі на Кубі стала в період адміністрації Джорджа Буша місцем утримання бойовиків, захоплених під час "війни проти тероризму". При цьому багато підозрюваних утримуються в ув'язненні без пред'явлення їм офіційних звинувачень, а інших судять спеціальні військові трибунали, або військові комісії.

Відповідно до плану команди Обами, частину ув'язнених передбачається звільнити, а інші з'являться перед кримінальними судами в США. Ще одна група підозрюваних, справи яких побудовані на секретній інформації, можуть потрапити під юрисдикцію спеціальної судової інстанції, яку створять для розгляду справ, пов'язаних з національною безпекою США.

Адміністрація Буша, яка раніше планувала закрити в'язницю в Гуантанамо і переправити ув'язнених в США, пізніше відмовилася від цього наміру. Суперник Обами на виборах, республіканець Джон Маккейн, виступав за закриття в'язниці, але вважав, що терористів повинні судити в США не звичайні суди, а створені трибунали.

ВідеоВ'язнів Гуантанамо судитимуть за законами США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: