В Єгипті півтисячі осіб поранено внаслідок зіткнень між опозицією і міліцією

В Єгипті півтисячі осіб поранено внаслідок зіткнень між опозицією і міліцією

Учасники заворушень у Каїрі 19 листопада 2011. Фото © AP

В результаті безладів в Каїрі постраждали півтисячі людей.

Внаслідок зіткнень між силами правопорядку і опозиційними демонстрантами в центрі Каїра отримали поранення 507 осіб. Про це повідомляє Reuters з посиланням на єгипетське агентство MENA.

Приводом для початку заворушень став розгін вранці в суботу, 19 листопада, поліцейськими наметового табору на площі Тахрір, в якому з вечора п'ятниці влаштувалися близько 100 демонстрантів, які вирішили влаштувати безстрокову сидячу акцію протесту.

Після розгону табору близько п'яти тисяч осіб стягнулися на площу і вступили в зіткнення з поліцією. Демонстранти закидали співробітників сил правопорядку камінням і підпалили декілька поліцейських машіх. У відповідь поліцейські застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

В ході придушення заворушень поліцейські затримали 18 найбільш активних їх учасників, найближчим часом вони постануть перед судом.

У п'ятницю, 18 листопада, на площі Тахрір пройшла наймасовіша акція протесту за останні місяці, в якій взяли участь близько 50 тисяч осіб. Протестуючі висловлювали невдоволення військовим урядом, який, на їхню думку, занадто повільно і непослідовно втілює в життя демократичні реформи.

Тимчасовий військовий уряд управляє Єгиптом з моменту повалення режиму Хосні Мубарака в лютому 2011 року. 28 листопада повинні відбутися позачергові вибори до парламенту, після яких буде написана нова конституція і запущений процес передачі влади цивільним інститутам. Критики керуючих країною військових раніше неодноразово звинувачували їх у намірах відтягнути проведення виборів з метою залишитися при владі.

Читайте також:

Єгипет накрила друга хвиля протестів проти нової влади

Післяреволюційний Єгипет знову охопили заворушення

Арабські революції оцінили у 55 мільярдів доларів

Жертвами зіткнення християн з військовими в Каїрі стали вже 22 людини

Молодь Єгипту повстала проти військової влади: "Повертайтеся в казарми!"

Повʼязані теми:

Наступна публікація