В Єгипті знайшли сліди високозбагаченого урану

Експерти МАГАТЕ перевіряють, чи підходив уран для виготовлення ядерної збої.

Іншас
daylife.com
Дослідницький центр в Іншасі
В єгипетському місті Іншас МАГАТЕ проводить розслідування за фактом виявлення слідів високозбагаченого урану.

Перевірка, в ході якої в і знайшли підозрілий уран, була проведена ще в 2008 році, але ЗМІ про це повідомили лише зараз.

В даний час експерти МАГАТЕ з'ясовують, чи підходила речовина, сліди якої виявлені в Єгипті, для створення ядерної зброї. Можливо, уран, що знаходиться в Іншасі, не був досить високозбагаченим для виготовлення боєголовок. Він міг поряд з нізькозбагаченим ураном використовуватися як паливо.

Єгипетська влада заявила, що невелика кількість високозбагаченого урану могла випадково потрапити в Іншас з-за кордону в контейнерах, які використовувалися для транспортування радіоактивних речовин. Поки експерти МАГАТЕ не знайшли підтвердження даної версії.

Єгипет ратифікував Договір про нерозповсюдження ядерної зброї 1981 року, але не підписався під додатковим протоколом від 1997 року. Це означає, що експерти МАГАТЕ можуть проводити на території країни перевірки, але лише з відома її влади.

Ядерна програма Єгипту була заморожена в 1986 році після аварії на Чорнобильській АЕС. Про відновлення програми було проголошено лише в 2006 році. Єгипетська влада заявила, що має намір під контролем МАГАТЕ побудувати декілька АЕС, а планів по створенню ядерної зброї не має.

Читайте також:

Північна Корея погрожує застосувати ядерну зброю, якщо ООН не вибачиться

Француженка зупинила "урановий потяг"

На базі британських підводних човнів відбувся витік радіоактивних речовин

КНДР відновила переробку плутонію для військових цілей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: