В Ємені повстанці напали на президентський палац. 140 загиблих

В результаті нападу на палац президента повстанців, котрі не згодні припиненням війни з шиїтами, загинули 140 осіб. Війська зупинили напад мінометним вогнем.

Більше 140 повстанців убито при нападі в ніч на 20 вересня на президентський палац і ряд держустанов в місті Саада, центрі однойменної провінції Ємену.

Повстанців, які були озброєні мінометами, зупинили війська.

Напад стався після того, як президент Ємену Алі Абдалла Салех оголосив про припинення бойових дій проти повстанців шиїтів у зв'язку зі святом закінчення рамадана Ід аль-Фитр.

У своїх промові глава держави звернувся до повстанців з вимогою розблоковувати дороги, залишити свої позиції, відпустити заручників з числа військових і цивільних осіб.

Бої між повстанцями шиїтів, яких очолює Абдель Малек аль-Хоусі, та Єменськими урядовими військами продовжуються з різною інтенсивністю з 2004 року. Вони призвели до численних жертв серед мирного населення.

Прибічники аль-Хоусі представляють общину зейдитів, яка є однєю з основних в шиїтському ісламі. Проте в переважно суннітському Ємені шиїти складають меншість (біля третини населення).

Сподвижники аль-Хоусі стверджують, що права шиїтської общини Ємену ущемляються, і вимагають офіційного визнання їх релігійного учення. Вони також домагаються створення політичної партії і релігійних учбових закладів.

Влада звинуватила повстанців в прагненні до проголошення теократичної держави та порушенні конституції. За даними влади, бунтівники тероризують місцеве населення, саботують роботу регіональних органів влади.

Ємен вважає, що повстанці отримують допомогу від організацій шиїтів в Ірані і Іраку.

Читайте також:

Понад 80 людей загинули під час повітряного обстрілу табору біженців в Ємені

У Ємені почалася громадянська війна

У Ємені вбитий лідер повстанців шиїтів

В Ємені публічно стратили педофіла, який вбив 11-річного хлопчика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: