В Єревані у річницю геноциду вірмен спалили турецький прапор

Вірмени згадують геноцид свого народу за часів Османської імперії. Традиційно у цей день спалюють прапор Туреччини. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Єревані пройшла традиційна факельна хода зі спалюванням турецького прапора.

Щорічна хода, організатором якої є молодіжне крило Вірменської революційної федерації "Дашнакцутюн", присвячений пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії. Захід завжди починається зі спалювання турецького прапора.

22 квітня Туреччина і Вірменія розробили план нормалізації двосторонніх стосунків. За неофіційними даними, у зв'язку з цим влада заборонила членам молодіжного крила "Дашнакцутюн" цього року спалювати прапор Туреччини. Проте активісти руху порушили дану заборону.

Партія "Дашнакцутюн" виступила з офіційною заявою, в якій ставить під сумнів домовленості, досягнуті 22 квітня. "Дашнакцутюн неодноразово заявляв, що добросусідські стосунки між двома країнами можливі за допомогою визнання Туреччиною Геноциду вірмен і відновлення прав вірменського народу", - зазначається в документі.

"Дашнакцутюн" загрожує на знак протесту проти угоди з Туреччиною вийти з правлячої коаліції. Кордон між Туреччиною і Вірменією з 1993 року закритий, дипломатичні стосунки між країнами відсутні. Вірменія безуспішно намагається домогтися від Туреччини визнання геноциду вірмен, події в Османській імперії в 1915 році.

Туреччина, у свою чергу, висловила солідарність з Азербайджаном під час вірмено-азербайджанського конфлікту в Нагірному Карабаху.

Проте останнім часом вірмено-турецькі стосунки почали теплішати. Так, 23 квітня Міністерства закордонних справ Вірменії та Туреччини, а також департамент закордонних справ Швейцарської Конфедерації заявили про встановлення "дорожньої карти".

Читайте також:

Вірменія та Туреччина помирилися завдяки Швейцарії

Після вторгнення США в Іраку загинули 110 тисяч людей

Європа вимагає від Молдови скасувати візовий режим з Румунією

Казахстан хоче вступити до ЄС та перетворити його на Євразійський союз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: