В Єрусалимі визначилися, кого підтримують в суперечці РПЦ з Константинополем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Єрусалимський патріарх дав зрозуміти свою позицію.

Патріарх Єрусалимський Феофіл III розповів, що в розбіжностях між Константинопольским патріархатом та Російською православною церквою щодо надання автокефалії Українській церкві, підтримує Константинополь.

Про це повідомляє Оrthodoxia.info.

За інформацією видання, Феофіл ІІІ відправив до Вселенського патріарха Варфоломія лист з проханням про надання Святого мира. Видання зазначає, що цей крок свідчить про підтримку Патріархом Єрусалимським Фанару і православної єдності під егідою Константинополя.

Лист з проханням про миро для єрусалимської церкви Варфоломію передав екзарх Антонін Нектаріос. Він назвав це вищою об'єднавчою ланкою між православними церквами і акцентував увагу на непорушності зв'язків між Константинополем і Єрусалимом.

Своєю чергою Вселенський Патріарх згадав про давні зв'язки між Фанаром і Святою землею та додав, що патріархи Єрусалима можуть брати участь у процесі ухвалення рішень в Константинополі, особливо якщо йдеться про майбутнє Православної Церкви.

ВідеоРПЦ шантажує Єрусалимський патріархат

У РПЦ зробили нову гучну заяву: якщо Єрусалимський патріархат стане на бік Константинополя та дозволить у Храмі Гробу Господнього служити священикам Української церкви, росіяни богослужіння там призупинять. Зрештою, це призведе і до розірвання стосунків РПЦ із Єрусалимською церквою. 

РПЦ шантажує Єрусалимський патріархат

Нагадаємо, на засіданні Священного синоду РПЦ у Мінську 15 жовтня було ухвалено рішення, що Російська православна церква повністю розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Також у РПЦ заявили, що не приймають і не будуть додержуватися рішення Константинополя щодо України. 

У РПЦ звинуватили Константинополь у "катастрофічному порушенні" єдності світового православ'я. Там також зазначили, що такими діями Вселенський патріархат "легалізував розкол".

Залиште свій коментар

Вибір редакції