Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В ЄС можуть заборонити одноразовий пластиковий посуд

Йдеться, зокрема, про одноразовий посуд, трубочки-соломинки для напоїв та ватні палички.

В Європейському Союзі можуть ввести заборону на ряд пластикових одноразових виробів, а також збір у розмірі 80 центів за один кілограм сміття, непридатного до переробки.

Про це пише Funke Mediengruppe.

"Єврокомісія планує заборонити ряд одноразових продуктів з пластика і фактично штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, яке не підлягає вторинній переробці", - йдеться у повідомленні.

Пакет заходів боротьби з пластиковим сміттям комісія ЄС може представити у Брюсселі 28 травня.

Заборона має торкнутися одноразових виробів з пластика. Йдеться, зокрема, про одноразовий посуд, столові прилади, трубочки-соломинки для напоїв, ватні палички і пластикові кріплення для повітряних кульок. Крім того, планується обмежити використання пластикових упаковок для їжі.

пластик, сміття, інфографіка_1

Фотогалерея З України до Угорщини та Словаччини річкою несе величезну купу пластикового сміття (4 фото)

Єврокомісар з бюджету Гюнтер Еттінгер запропонував стягувати з влади країн ЄС певну суму за кожен кілограм пластикового сміття, непридатного до переробки для повторного використання. Якщо виходити з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то такий збір може скласти 80 центів за один кілограм, які підуть до загального європейського бюджету, пояснив Еттінгер. На його думку, цей захід допоможе скоротити обсяг пластикових відходів. 

пластик, сміття, інфографіка_2

ВідеоЗа 24 роки Великобританія планує відмовитись від пластику та вологих серветок

Основна причина - захист навколишнього середовища. Біохіміки заявляють про небезпеку самого матеріалу, з якого виготовляють вологі серветки, - поліефірні волокна не розкладаються століттями. Також до 2042 року планують відмовитись від усього одноразового, що містить пластик.

За 24 роки Великобританія планує відмовитись від пластику та вологих серветок

Залиште свій коментар

Вибір редакції