В ЄС сперечаються щодо глобального потепління

Країни Євросоюзу вважають, що до кінця грудня вони остаточно визначаться зі своїми амбітними планами щодо кліматичних змін.

Запобігти глобальному потеплінню
(Зображення: Архів)
Однак ймовірно, що попереду будуть складні переговори. На самміті ЄС у Брюсселі низка країн висловила занепокоєння пропозиціями. Польща заявила, що країни Східної Європи є занадто бідними для виконання подібних планів, тоді як Італія попередила, що вони стануть тягарем для промисловості на тлі фінансової та економічної кризи.

Італійський прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі наголосив на важливості зважати на економічну ситуацію кожної країни-члена.

"Ми просто вказали на те, що на країни-виробники ляжуть абсолютно невиносні витрати, якщо їм самим доведеться платити за запровадження цих заходів," - сказав він.

Тим не менше Франція, що головує у ЄС, вважає, що кліматичний пакет є занадто важливим, аби від нього відмовлятися. Головна мета плану - зменшити викиди вуглецю на п'яту частину до 2020-го року.

Тим часом останнє дослідження стану Арктики зафіксувало рекордно високу осінню температуру і другу найбільшу з досі зареєстрованих втрату морської криги. У звіті, складеному вченими з десятьох країн, сказано, що на колишніх територіях вічної мерзлоти з'явилися кущі, і що в Гренландії товща криги невпинно меншає.

Вчені пояснюють зміни кількома факторами, але називають парникові гази головним. Вони вважають очевидним зв'язок між глобальним потеплінням і таненням криги в морі та у Гренландії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: