В ЄС знайшли заміну російському газу: яка країна постачатиме блакитне паливо до Європи

Дата публікації
Перегляди
12к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
В ЄС знайшли заміну російському газу: яка країна постачатиме блакитне паливо до Європи

Фото: Getty Images

ЄС та Норвегія погодилися активізувати співпрацю, щоб забезпечити додаткові постачання газу з Норвегії для вирішення проблеми високих цін на енергію.

Таке рішення було ухвалено, щоб компенсувати скорочення поставок з Росії.

Про це йдеться у спільній заяві виконавчого віцепрезидента Єврокомісії Франса Тіммерманса і міністра енергетики Норвегії Тер'є Осланда.  

Відповідно до повідомлення, Норвегія збільшить видобуток і постачання газу до країн ЄС на 8% до 122 млрд кубометрів цього року. Це відповідає додатковим 100 ТВт-год енергії.  

Віцепрезидент Єврокомісії наголосив, що значення видобутку нафти і газу Норвегії для європейської енергетичної безпеки ще більше зросло після невиправданої та неспровокованої загарбницької війни Росії проти України. За його словами, Норвегія має значні залишки нафти та газу, а тому вона може залишатися великим постачальником до Європи також у довгостроковій перспективі після 2030 року

ЄС імпортує приблизно п'яту частину свого газу з Норвегії в порівнянні з 40%, які Євросоюз отримував з Росії до військового вторгнення до України. 

Окрім цього, ЄС та уряд Норвегії вирішили розвивати довгострокову співпрацю в галузі морської відновлюваної енергії, а також енергетичних досліджень і розробок з метою розвитку ще більш глибокого довгострокового енергетичного партнерства.

Нагадаємо, ЄС тимчасово повернеться до використання вугільних електростанцій, аби компенсувати нестачу російського газу. Представниця Єврокомісії зауважила, що Європа тимчасово шукатиме альтернативи російському газу, водночас використання вугілля в ЄС не означає відмову від довгострокових зобов’язань щодо зміни клімату.

Варто зазначити, Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти РФ пропонує союзникам запровадити ембарго на російський газ.

Газовий лендліз: які регіони мерзнутимуть взимку

Газовий лендліз: які регіони мерзнутимуть взимку

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація