Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Європарламенті вважають, що російська агресія в Азовському морі становить загрозу для європейської безпеки

Будівництво Керченського моста без згоди України вже є порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, - заявили депутати Європарламента.

Депутати в Європарламенті переконані, що загострення ситуації в Азовському морі може становити загрозу для європейської безпеки і закликали РФ вжити заходи для деескалації.

Про це йдеться у заяві, підписаній шістьма головами комітетів та делегацій Європейського парламенту, - інформує Європейська правда.

"Ми вимагаємо, щоб Росія поводилася відповідально і негайно вжила заходів для деескалації ситуації, яка потенційно може становити загрозу європейській безпеці та стабільності", - йдеться у заяві.

"Ми очікуємо, що Росія відновить свободу судноплавства в Керченській протоці і закликаємо всі сторони до негайної деескалації ситуації. Будівництво Керченського моста без згоди України вже є порушенням суверенітету і територіальної цілісності України і призвело до мілітаризації Азовського моря, а також до подальшого загострення конфлікту", - додали євродепутати.

ВідеоЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

Україна закликає Євросоюз відреагувати на агресію Росії новими санкціями. ЄС вже закликав Росію негайно відкрити Керченську протоку та нагадав про незаконність будівництва мосту та невизнання анексії Криму.

ЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

Проте парламентарі зазначили, що уважно стежать за введенням воєнного стану в Україні.

Як повідомлялося, на позачерговому засіданні Верховної Ради 26 листопада депутати розглянули та підтримали пропозицію РНБО про введення воєнного стану в десяти областях України. "За" проголосували 276 нардепів. Президент Петро Порошенко подякував парламентарям за це рішення та пояснив, що запровадження воєнного стану передбачається лише у випадку наземної операції регулярних військ РФ проти регіонів, яких не торкнулася попередня агресія у Криму та на Донбасі. Також глава держави запевнив, що дія указу поширюватиметься на області, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. "Якщо нам вдасться уникнути цього сценарію, права і свободи громадян України не будуть обмежуватися. Указ передбачає право президента, як тільки російський солдат перетне кордон, не втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі", - наголосив він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції