В Європі у чотирьох пацієнтів після трансплантації від одного донора виявили рак грудей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пересаджені органи належали жінці, яка померла в 2007 році - у віці 53 років - від інсульту.

Європейські медики описали унікальний випадок: відразу у чотирьох пацієнтів, яким раніше пересадили органи одного і того ж здорового донора, виявили рак грудей.

Про це пише російська служба ВВС.

Випадки передачі захворювань при трансплантації органів відзначалися і раніше (хоч і в дуже рідкісних випадках), проте передача подібним чином раку зафіксована вперше.

Троє з чотирьох пацієнтів, що отримали "заражені" донорські органи, померли.

Як таке трапилося, медиків ще належить встановити: до трансплантації всі органи пройшли ретельну перевірку і були визнані безпечними для пересадки, ж захворювання розвинулося лише через кілька років.

Пересаджені органи належали жінці, яка померла в 2007 році - у віці 53 років - від інсульту. Оскільки ні про які захворювання, які завадили б їй стати донором, медикам відомо не було, її здорові органи було вирішено пересадити іншим пацієнтам.

Всього було проведено п'ять операцій: були пересаджені обидві донорські нирки (двом різним людям), легені, печінку і серце. Попередньо всі органи пройшли додаткове обстеження, і ніяких ознак раку або інших захворювань в них виявлено не було.

Автори дослідження відзначають, що, можливо, якби органи перед пересадкою піддали детальній комп'ютерній томографії, мікрометастази вдалося помітити. Проте вони запевняють, що проводити такий скринінг кожного донора не має практичного сенсу, так як подібні дослідження нерідко дають помилковий позитивний результат - і перевірку не будуть проходити здорові органи, які могли б врятувати чиєсь життя.

ВідеоДо Києва приїхав один з найкращих трансплантологів світу

Вперше у Київ приїхав індійський трансплантолог - доктор Балакришнан. Хірург входить в десятку найкращих у світі. В Україну він приїхав поділитись досвідом з лікарями та побачити своїх пацієнтів: 12 українцям він врятував життя. 

До Києва приїхав один з найкращих трансплантологів світу

Нагадаємо, що раніше Порошенко підписав закон про трансплантацію органів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції