В Європі вперше засудили сомалійських піратів

У Роттердамі пройшов перший судовий процес над сомалійськими піратами, кожен з п'яти морських злочинців отримав по 5 років в'язниці. 

У голландському місті Роттердам пройшов перший в історії сучасної Європи процес над морськими піратами. Суд засудив п'ятьох громадян Сомалі до п'яти років тюремного ув'язнення кожного.

Засуджені були затримані кораблем ВМС Данії в січні 2009 року в Аденській затоці під час спроби захоплення турецького вантажного судна, котре прямувало під прапором нідерландських Антильських островів.

Пізніше взяті в полон пірати були передані голландській владі в Бахрейні та переправлені до Нідерландів, де знаходилися в попередньому ув'язненні.

Сторона звинувачення просила засудити морських розбійників до семи років тюремного ув'язнення. Пірати заперечували свою провину, стверджуючи, що вони наблизилися до судна на своєму човні, щоб попросити у екіпажа продовольства та пального.

Наразі в світі не існує спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування морських піратів. З пропозицією прийняти такий трибунал, якщо він буде створений, на своїй території, ще рік тому виступили Нідерланди.

Недосконалість сучасного законодавства призводить до того, що лише деякі з затриманих за підозрою в піратстві біля узбережжя Сомалі стають суб'єктами повноцінного судового розгляду.

Найчастіше екіпажі ВМС численних держав, які патрулюють регіон, вважають за краще відпускати піратів.

Читайте також:

Українські моряки, які знаходилися півроку в полоні, повернулися на батьківщину

Сомалійських піратів судять за законами 17-го століття

Сомалійські пірати відпустили з полону 10 українців

Лідер піратів на прізвисько "Три леви" вимагає 1,5 млн за російських моряків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: