В Євросоюзі занепокоєні новими санкціями США проти Ірану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ЄС "глибоко шкодують", що Сполучені Штати знову ввели санкції після виходу з ядерної угоди з Іраном.

Європейський Союз, Німеччини, Франція та Велика Британія висловили жаль з приводу нових санкцій США проти Ірану та закликали співпрацювати в сфері торгівлі з ісламською республікою.

Про це йдеться у заяві Високого представника ЄС і та міністрів закордонних справ зазначених країн.

"Ми… глибоко шкодуємо, що Сполучені Штати знову ввели санкції після виходу з JCPoA [ядерної угоди з Іраном]. Ми залишаємося твердо переконаними, що ця угода необхідна для більшої стабільності та безпеки на Близькому Сході", - йдеться у заяві.

У ній говориться, що скасування санкцій, пов'язаних з ядерною зброєю, є ключовим елементом JCPoA, воно повинно не тільки позитивно впливати на торговельно-економічні відносини з Іраном, але перш за все на життя людей в країні.

Глави дипломатії ЄС і трьох країн підкреслили постійну прихильність до JCPoA, яка є центральним елементом світового режиму нерозповсюдження ядерної зброї та необхідною для національної та спільної європейської безпеки. Угода, на їх переконання, працює і досягає поставленої мети, Іран дотримується її, що підтверджує МАГАТЕ у своїх 14 звітах.

Міністри закликали всі країни, зокрема Росію та Китай, як учасників JCPoA продовжувати виконувати законну угоду, а Тегеран - продовжувати повною мірою виконувати свої зобов'язання відповідно до Угоди та Договору про нерозповсюдження. Вони також звернулися до третіх країн за підтримкою фінансових потоків та експорту до Ірану.

"Ми налаштовані разом з іншими європейськими партнерами докласти зусиль для сприяння продовженню законної торгівлі з Іраном, у тому числі шляхом створення спеціального органу INSTEX", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

Залиште свій коментар

Вибір редакції