Вакциновані від H1N1 почали хворіти на рідкісний неврологічний синдром

У Європі зареєстровані 22 випадки захворювання на синдром нарколепсії-катаплексіі у людей, які зазнали вакцинації від "свинячого "грипу.

Менш ніж через місяць після офіційного скасування пандемії "свинячого грипу", а вірус H1N1 знову опинився в центрі уваги.

26 серпня французьке Агентство з санітарного контролю за лікарськими препаратами (AFSSAPS) повідомило про 22 зареєстровані у Європі випадки захворювання синдромом нарколепсії-катаплексіі у людей, які зазнали вакцинації від "свинячого "грипу.

21 випадок був зафіксований після щеплення вакциною Pandemrix фірми GSK, і ще один - після вакцини Panenza фірми Sanofi.

За словами голови департаменту AFSSAPS з контролю за результатами впливу лікарських засобів Кармен Крефт-Жаї, "проводиться розслідування на європейському рівні, але на даній стадії жодного зв'язку між вакцинацією від H1N1 і захворюванням на нарколепсію-катаплексію не встановлено". Досі жодна вакцина не викликала цей синдром, підкреслила Крефт-Жаї.

Як пише Le Figaro, нарколепсія-катаплексія - маловивчене і дуже рідкісне хронічне неврологічне захворювання, яке вражає приблизно 20-30 людей зі 100 тисяч. Воно характеризується денними нападами непереборної сонливості, але найбільш специфічною ознакою є виникнення катаплексіі - раптової втрати м'язового тонусу внаслідок емоційних потрясінь.

Перші підозри щодо вакцини виникли 18 серпня, коли Швеція проінформувала Європейське агентство з лікарських засобів про шість випадках нарколепсії-катаплексіі у дітей у віці 6-12 років, які наступили через 1-2 місяці після введення їм вакцини Pandemrix. Потім про шість випадків повідомила Фінляндія. Ще шість (троє дітей і троє дорослих) було зафіксовано у Франції.

Всього у Франції вакцинації від вірусу H1N1 піддалися 5,7 млн осіб, зареєстровано 4428 побічних ефектів. В основному (у 4,1 млн випадків) використовувалася вакцина Pandemrix, ще 1,6 млн осіб отримали вакцину Panenza.

Читайте також:

У світі закінчилася пандемія грипу H1N1

В Україні більше 90% ліків проти свинячого грипу залишилися невикористаними

Білл Гейтс виділив 10 мільярдів доларів на вакцини

Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: