Вакцинуйтеся, або ваші діти не зможуть піти до школи: китайцям висунули ультиматум

Вакцинуйтеся, або ваші діти не зможуть піти до школи: китайцям висунули ультиматум

Фото: Associated Press

Китайський уряд планує вакцинувати від коронавірусу 64% населення до кінця року.

У кількох провінціях Китаю місцева влада зобов'язала батьків щепитися від COVID-19, щоб їхні діти у вересні змогли повернутися до школи. 

Про це повідомляє ВВС.

"Ті, кому ще не зробили щеплення, повинні поквапитися і отримати укол, щоб не вплинути на повернення своєї дитини до школи", - йдеться в оголошенні, опублікованому в провінції Гуансі цього тижня.

Влада інших провінцій, зокрема Цзянси і Хенань, видала аналогічні директиви, в яких йдеться про те, що лише учні, чиї сім'ї вакциновані, будуть допущені до відвідування нового осіннього семестру.

Окрім того, жителям кількох міст заявили про необхідність вакцинації від коронавірусу для відвідування громадських місць, зокрема лікарень і супермаркетів.

Зокрема, у Ханьчені в провінції Шеньсі нещепленим жителям від серпня заборонять відвідувати готелі, ресторани і розважальні заклади.

Китай також приєднався до низки країн, зокрема Франції і Греції, які зробили COVID-щеплення обов'язковими для співробітників окремих секторів.

Ці рішення активно критикують користувачі Мережі, які називають обмеження "несправедливими". "Спочатку вони сказали, що щеплення будуть добровільними. Виявилося, що вони врешті-решт обов'язкові", - написав один з користувачів Weibo.

Вищі органи охорони здоров'я Китаю заявили, що, хоча людей слід заохочувати до уколів, рішення залишається за ними. Однак органи влади нижчого рівня отримали вказівку приділяти пріоритетну увагу вакцинації якомога більшого числа людей.

У Китаї вже ввели понад 1,4 мільярда доз вакцини від COVID-19. Загалом уряд планує вакцинувати 64% населення до кінця року.

Тим часом Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології в Китаї.

Вчителька англійської Кіра Гудзик розказала, як борються з коронавірусом у Китаї

Вчителька англійської Кіра Гудзик розказала, як борються з коронавірусом у Китаї

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація