Валютна криза у Білорусі викликала масове закриття магазинів

Через валютну кризу у Білорусі, почали пустіти та закриватися магазини. На білоруському ринку виник також дефіцит імпортних товарів.

У Білорусі почали закриватися магазини через дефіцит імпортних товарів, зокремаз дитячих соків, памперсів, засобів гігієни, побутової хімії. 600 тисяч людей призупинили роботу через ситуацію на валютному ринку.

У магазинах почалася повальна "переоцінка": на багатьох товарах немає ціни, а деякі торговельні точки і зовсім планують закритися на кілька днів. Аналогічні настрої на ринках Мінська.

За словами підприємців, простіше піти у відпустку, ніж торгувати на збиток. Брак привізних товарів пов'язаний з тим, що імпортерам не вистачає валюти та впевненості у реальному курсі білоруського рубля.

Нестабільність позначається і на білоруських товарах: ціни на них щодня змінюються. За словами глави статистичного комітету Білорусі Володимира Зіновського, близько 600 тисяч людей призупинили роботу через ситуацію на валютному ринку.

Олександр Лукашенко обіцяв у найближчі дні вирівняти ситуацію на валютному ринку і запевняв, що катастрофічної ситуації на споживчому ринку вже немає.

31 березня Національний банк Білорусі спростував чутки про девальвацію і запевняв, що можливість знецінення національної валюти повністю виключається.

При цьому НББ рекомендував банкам обмежити видачу споживчих та автокредитів.

У березні міжнародні агенції (Standard & Poor's і Moody's) знизили кредитні рейтинги Білорусії.

21 квітня з'ясувалося, що через валютні труднощі "Білпошта" не може повернути борг "Пошті Росії". У Мінську визнали, що мова йде про кілька мільйонів доларів.

"Білпошта" була змушена припинити прийом міжнародних грошових переказів у білоруських рублях. Обсяги переказів, зокрема, до Росії, збільшилися в десятки разів.

27 квітня Нацбанк зняв обмеження обмінного курсу білоруського рубля на позабіржовому ринку. Мінськ сподівався, що курс долара зійдеться на рівні 5 тисяч рублів. При цьому деякі банки 28 квітня вимагали за долар вже 5,5 тисячі рублів.

Читайте також:

Білорусам перестали продавати золото за національну валюту

У Білорусі почалась золота і діамантова "лихоманка"

Білорусь накрила валютна паніка

Білоруський рубль обвалився на 41%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: