Валютна паніка у Вірменії: черги за товарами першої необхідності

Вірменія погодилася на девальвацію національної валюти: результатом стали черги в магазинах та подорожчання найнеобхідніших продуктів.

Курс долара в обмінних пунктах Вірменії протягом лише однієї години 3 березня різко зріс на 25% - з 307 до 390-400 драмів, і знецінення національної валюти триває. Придбати долари практично неможливо.

Паніку серед населення провокують і великі супермаркети, які на декілька годин припинили роботу, щоб уточнити подальшу цінову політику. В деяких магазинах ціна на цукровий пісок і масло виросла на 20%. Черги вишикувалися за товарами першої необхідності.

"Ажіотаж у місті, пов'язаний з різким стрибком курсу долара, змусив керівництво Star (однієї з найбільших торгових мереж у Вірменії) ухвалити рішення про припинення роботи магазинів на 2 години. Ми хочемо зрозуміти ситуацію на ринку і провести оперативні переговори з постачальниками і представниками державних органів", - оголосив виконавчий директор мережі.

Також зросла ціна на бензин. Якщо до подій у вівторок літр бензину в середньому коштував 240 драмів, то тепер - 310 драмів.

Як повідомляють джерела в Єревані, паралізована робота митних пунктів республіки. Зокрема, на невизначений час відключений сервер системи, через який проходять митні процедури імпортні товари.

Причиною колапсу стало рішення Центрального банку Вірменії обмежити своє втручання в ситуацію на внутрішньому валютному ринку і повернутися до плаваючого курсу національної валюти. Рішення було ухвалене "з урахуванням погіршення умов торгівлі і уповільнення темпів зростання припливу капіталу в республіку".

Вірменія постраждала від фінансової кризи так само, як і більшість інших країн світу. У 2009 році вона змушена була попросити стабілізаційні кредити у Міжнародного валютного фонду і Росії. МВФ погодився виділити Єревану 540 мільйонів доларів, а Росія – 500 мільйонів доларів.

Читайте також:

Китай став найбільшим кредитором США

Східну Європу визнали епіцентром кризи

Через 40 років у світі буде масовий голод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: