Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Варшава звинувачує двох російських диспетчерів у авіакатастрофі під Смоленськом

Росія спростовує порушення в діях працівників летовища. 

Двоє російських диспетчерів можуть бути винними у авіакатастрофі під Смоленськом, у результаті якої загинув польських президент Лех Качинський.

Про це йдеться в сюжеті ТСН 16:45.

Розслідування трагедії, яка забрала польської політичної верхівки, триває вже п'ять років. Наразі офіційна Варшава планує викликати на допит двох російських диспетчерів.

"Висновки експертів стали основою для висунення звинувачень двом росіянам, членам групи управління польотами, у скоєнні злочину. Першому з них - прокуратура має намір висунути звинувачення у створенні безпосередньої загрози катастрофи в повітряному просторі.  Другому - у ненавмисних діях, що призвели до аварії літака", - повідомив Іренеуш Шелонг, голова військової прокуратури Варшавського округу.

Подібні звинувачення польський уряд висував ще чотири роки тому, проте тоді ж російський авіаційний комітет провів власне розслідування, звинувативши у падінні літака екіпаж.

Слідчий комітет Росії вже дав відповідь на звинувачення Варшави та заявив, що не виявив жодних порушень у діях диспетчерів на летовищі в Смоленську в день катастрофи, пише Gazeta Wyborcza. "Комітет порушив  кримінальну справу щодо цієї катастрофи. На її підставі результатів досі жодних порушень збоку диспетчерів не було встановлено", - повідомив речник слідчого комітету Володимир Маркін. Він також підкреслив, що диспетчери діяли в суворій відповідності з інструкціями і міжнародними стандартами.

Нагадаємо, що у катастрофа під Смоленськом забрала життя 96 осіб. Окрім тодішнього польського президента, на борту літака перебували голова Національного банку Польщі, військові командувачі та депутати Сейму, які прямували до Смоленська для вшанування жертв Катинської трагедії. 

Відео Двоє російських диспетчерів можуть бути винними у катастрофі ТУ-154 під Смоленськом

Залиште свій коментар

Вибір редакції