"Вас обманюють, вас залякують": Тихановська звернулася до силовиків

Дата публікації
Перегляди
1418
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Вас обманюють, вас залякують": Тихановська звернулася до силовиків

Фото: Associated Press

Масштабні протести в країні почалися після виборів президента 9 серпня.

Опозиціонерка і колишня кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська звернулася до силовиків, які беруть участь у придушенні акцій протесту, що почалися в країні після виборів 9 серпня. 

Звернення Тихановської з'явилося у Telegram-канал її пресслужби.

Тихановська закликала представників силових структур не дозволяти себе використовувати і виконувати накази проти своїх співвітчизників. Вона наголошує, що Лукашенко закликає силовиків порушувати закон, а також намагається "чіплятися за цю владу їхніми руками".  

"Запитайте себе: чи готові ви порушувати закон в особистих інтересах однієї людини? Чи планували ви служити одній людині? Чи ви хотіли все ж служити країні, білоруському народу. Не дайте забруднити себе кров'ю. Вас обманюють, вас залякують. Але стати злочинцем — це страшніше. Не дозволяйте себе використовувати, не губіть своє життя і кар'єру. У жодному разі не варто йти на злочини і нечесні дії щодо своїх співгромадян. Іноді по-справжньому офіцерський вчинок — це перестати на час бути офіцером", — каже опозиціонерка. 

Тихановська пообіцяла, що в країні залишаться в минулому "практики, за допомогою яких система перетворює службовців в рабів". Саме тому не буде обов'язкового відпрацювання після навчання, будуть скасовані штрафи за розірвання контракту, ті, хто був звільнений або змушений був звільнитися, будуть відновлені зі збереженням стажу.

"Головне — вам не доведеться побоюватися повернення в країну закону і дії права. Будьте з білоруським народом, і народ не забуде, що ви були на його боці", — заявила вона.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднило результати виборів. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви.

Протести тривають від 9 серпня. У неділю, 16 серпня, у десятках білоруських міст відбувся марш свободи – наймасовіша акція протесту в історії незалежної Білорусі. Від 17 липня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Кандидатка в президенти, яку підтримала більшість білорусів, Світлана Тихановська з Литви заявила, що готова стати національною лідеркою.

У Білорусі затримали учасників "Маршу справедливості"

У Білорусі затримали учасників "Маршу справедливості"
Наступна публікація